ЦСКА-София няма спирачки при Стипич! „Червените“ биха с дузпа и косовари в последната си контрола

0
cska otbor
Снимка: facebook.com/cskasofiaofficial
- -

ЦСКА-София постигна победа в последната си контрола преди началото на новия сезон на Първа лига. На стадион „Васил Левски“ възпитаниците на Томислав Стипич се наложиха с 1:0 над косовския Гиляни. Така „червените“ записаха 7 успеха от 7 приятелски двубоя при новия си старши треньор.

Преди началото на мача бе представен отбора на ЦСКА-София за новия сезон.

След представянето на играчите имаше поздрав за Димитър Пенев, който в петък навърши 79 години.

Срещата започна с минута мълчание в памет на легендарния вратар Илия Вълов, който почина на 62-годишна възраст.

В 6-ата минута Еди Баша беше изведен очи в очи с Иван Дюлгеров, но ударът му премина встрани от вратата.

ЦСКА-София отговори секунди по-късно. Матиас Фаетон стреля, но Кенан Хаджихамза спаси.

Малко преди да измине четвърт час игра от началото на мача Сейни Санянг шутира силно от малък ъгъл, но Хаджихамза реагира добре и изби в корнер.

В 23-ата минута мачът бе спрян, за да бъде отдадена подкрепа на футболиста Илиан Антонов, който се бори с рак.

След половин час игра Иван Дюлгеров се отличи със страхотна намеса при удар на Сенад Ярович от близко разстояние.

120 секунди по-късно удар на Улаус Скаршем от наказателното поле бе блокиран. След това Джонатан Линдсет стреля много опасно, но Кенан Хаджихамза демонстрира чудесен рефлекс и успя да спаси.

В 34-ата минута Улаус Скаршем бе оставен непокрит в наказателното поле и шутира незабавно, но покрай дясната греда.

В добавеното време на първата част Кенан Хаджихамза се наложи отново да се намесва след удар на Тобиас Хайнц.

В началото на втората част Шабани се оказа на добра позиция във вратарското поле, но Дюлгеров с поредна страхотна намеса предотврати сигурно попадение.

ЦСКА-София поведе в 58-ата минута. Георги Чорбаджийски бе фаулиран в наказателното поле, за което главният съдия отсъди дузпа. Тобиас Хайнц пък бе безкомпромисен от бялата точка за 1:0.

В 69-ата минута Панайотов шутира много опасно от границата на наказателното поле. Хаджихамза обаче се разтегна максимално и успя да избие, след което и да улови топката.

Четвърт час преди края Дюлгеров спаси удар с глава от наказателното поле.

В 85-ата минута страховит шут на Шопов бе отразен от Хаджихамза.

120 секунди след това ЦСКА-София организира скоростна контра, завършила с изстрел на Тасев от наказателното поле. Топката обаче профуча покрай вратата.

ЦСКА-СОФИЯ: 25. Иван Дюлгеров, 3. Сейни Санянг, 4. Християн Петров, 5. Лумбард Делова, 15. Тибо Вион, 26. Марселино Кареасо, 10. Джонатан Линдсет (K), 14. Тобиас Хайнц, 7. Улаус Скаршем, 11. Матиас Фаетон, 16. Георги Чорбаджийски;

Резерви: 1. Густаво Бусато, 12. Марин Орлинов, 22. Асен Дончев, 2. Лъчезар Иванов, 13. Браян Кордоба, 19. Иван Турицов, 28 Юлиан Илиев, 30. Петко Панайотов, 18. Симеон Александров, 24. Марк-Емилио Папазов, 29. Иван Тасев, 91. Йоан Борносузов;

ГИЛЯНИ: 13. Хаджихамза, 17. Кчику, 4. Роганович, 16. Рамадани, 33. Ибрахими, 23. Шабани, 8. С. Билали, 44. Рахмани, 77. О. Билали, 10. Баша, 9. Ярович.