ЦСКА-София обърна Славия с 3 корнера в мач с 2 червени картона! Откараха Гошо Петков с линейка (ВИДЕО)

0
Снимка: cska.bg
- -

ЦСКА-София победи Славия в мач от ХХ кръг на Първа лига. На стадиона в „Овча купел“ „червените“ се наложиха с 3:2. По този начин възпитаниците на Стойчо Младенов запазиха изоставането си от Лудогорец на само 4 точки.

Двубоят бе изгледан на живо от легендата на Барселона – Хосе Мари Бакеро – Йон. Нападателят премина през зимата в състава на Славия. Неговият баща изгледа внимателно изявите му в компанията на президента на „белите“ – Венцеслав Стефанов.

След половин час игра без нито едно сериозно положение, ЦСКА-София можеше да поведе от нищото. Вилдсхут проби отляво и пусна успореден пас в наказателното поле. Оставеният напълно необезпокояван Греъм Кери засече с левия крак от 11 метра, но топката профуча покрай дясната греда.

Скоро след това Георги Петков и Жорди Кайседо се сблъскаха ужасяващо. „Червеният“ нападател се изправи бързо. Стражът на „белите“ обаче бе изнесен с линейка и принудително заменен от 18-годишният юноша Денислав Жеков. В случая обаче станахме свидетели на свръх безумие. Преди вратарят да бъде откаран, около 5 минути никой не успя да отвори вратата на линейката, за да може да го качат.

В 4-ата от общо 11 минути продължение Йомов шутира от дистанция. Жеков първоначално изпусна топката, но след това я улови.

В 49-ата минута Минчев получи на чиста позиция наказателното поле и стреля, но над вратата.

Секунди след това шут на Радослав Кирилов премина покрай лявата греда.

Славия поведе в 55-ата минута. Людовик Соарес центрира отляво. Йон Бакеро засече с глава от ъгъла на вратарското поле. Топката се удари в лявата греда и спря в мрежата за 1:0.

ЦСКА-София изравни 8 минути по-късно. След центриране от корнер на Кери, Жорди Кайседо засече с глава от границата на вратарското поле за 1:1.

В 68-ата минута Кристиан Добрев бе изведен сам срещу вратаря, но вратарят скъси ъгъла и отрази удара. Радослав Кирилов пое избитата топка, след което Бусато го фаулира и главният съдия отсъди дузпа. Ситуацията обаче бе разгледана с ВАР, след което се оказа, че Добрев е бил в положение на засада и „белите“ не получиха право да изпълнят 11-метров наказателен удар.

В 72-ата минута ЦСКА-София осъществи пълен обрат, отново след изпълнение на корнер. Отново Кери центрира, а Мено Кох засече с глава от границата на вратарското поле за 1:2.

6 минути по-късно ЦСКА-София си подпечата победата. Пак след центриране от корнер, топката стигна до Амос Юга, който с плътен шут по диагонала намери горния десен ъгъл на вратата за 1:3.

В 80-ата минута Славия върна интригата. Ерол Дост вкара много красив гол, след като от границата на наказателното поле прати топката в горния десен ъгъл на вратата на Бусато за 2:3.

В 85-ата минута Славия остана с човек по-малко. Ертан Томбак фаулира Кайседо, за което получи втори жълт и съответно червен картон.

Във втората минута на даденото продължение, за разкарване на топката, Греъм Кери също получи втори жълт и червен картон.