ЦСКА-София отнесе 10 от Арда! Бразилец се развихри с хеттрик (ВИДЕО)

0
Снимка: cska.bg
- -

ЦСКА-София започна с победа новото първенство. На стадион „Българска армия“ „червените“ се наложиха с 3:0 над Арда. За успеха спомогна и фактът, че при 0:0 Арда остана с 10 души, заради червен картон на Милен Желев.

Първото опасно положение в мача дойде чак в 21-ата. Светослав Ковачев стреля много прецизно от сериозна дистанция. Густаво Бусато обаче се разтегна и изби в корнер отиващата в горния му ляв ъгъл топка.

8 минути по-късно обаче Арда с човек по-малко. Станислав Шопов опита да изведе по дясното крило Амос Юга. Милен Желев, обаче спря топката с ръка. За провинението си той получи втори жълт и съответно червен картон.

От отсъдения фал последва центриране. Де Нойер засече с глава от неголям ъгъл и Симеонов улови без проблеми.

ЦСКА-София поведе в първата минута на даденото продължение. Тибо Вион центрира от корнер. Маурисио Гарсес пък засече с глава от вратарското поле за 1:0.

В началото на втората част Вион стреля от границата на наказателното поле, но стражът на Арда се бе пласирал добре и улови.

В 52-ата минута ЦСКА-София удвои аванса си с гол-близнак на първия. Шопов центрира от корнер, Симеонов излезе неразчетено, а Маурисио Гарсес засече с глава от границата на вратарското поле за 2:0.

В 55-ата минута Гарсес можеше да оформи своя хеттрик. Ударът му от наказателното поле по диагонала, обаче премина покрай лявата греда.

Това обаче се случи 60 секунди по-късно. Бразилецът нахлу в наказателното поле и с удар от 10-ина метра намери долния ляв ъгъл на вратата за 3:0.

В 62-ата минута Юга центрира отляво. Калоян Кръстев засече с глава от границата на вратарското поле, но топката премина на сантиметри от лявата греда.