ЦСКА-София получи гол от съблекалнята, но обърна Арда (ВИДЕО+СНИМКИ)

0
Снимка: cska.bg
- -

ЦСКА-София победи Арда в мач от XV кръг на Първа лига. На стадион „Българска армия“ „червените“ се наложиха с 2:1, след като инкасираха попадение след малко повече от минута игра. Двубоят се игра при закрити врата, заради наказание на „червените“, което трябваше да изтърпят за изстъпленията на феновете по време на мача с Локомотив (Пд). Срещата пък бе официален дебют за новия старши треньор на тима от Кърджали – Славко Матич.

Арда шокира ЦСКА-София след по-малко от 90 секунди игра. Спас Делев центрира от корнер, а Жуниньо продължи с глава на задна греда. Там Милен Желев засече отблизо за 0:1.

В 4-ата минута Арда по чудо не удвои аванса си. Давид Кики стреля мощно от дистанция, но Бусато плонжира и изби в корнер. Делев центрира, футболист на домакините отклони с глава, но топката се насочи към собствената му врата. Мухар успя да изби пред голлинията. Кълбото стигна до Желев, който обаче от границата на вратарското поле стреля високо над напречната греда.

10 минути по-късно Арда направи нов фрапиращ пропуск, отново след центриране на Делев от корнер. По позната схема Жуниньо продължи с глава. Тонислав Йорданов също с глава засече от вратарското поле, но над горната греда.

След четвърт час игра Йомов нахлу в наказателното поле и стреля от чиста позиция. В последния момент обаче Желев успя да избие на шпагат в корнер.

180 секунди след това ЦСКА-София нанесе първия си точен удар. Той бе дело на Кайседо от дистанция и по никакъв начин не затрудни Караджов.

В 27-ата минута „червените“ направиха заучено изпълнение на фал пред наказателното поле на гостите. Завършващият изстрел на Мухар обаче бе безобразен.

60 секунди след това ЦСКА-София пропусна прекрасна възможност да изравни. Тибо Вион центрира отдясно. Жорди Кайседо засече с глава. Иван Караджов обаче със страхотна реакция успя да докосне топката, която след това срещна напречната греда и бе изчистена.

Почти веднага след това еквадорският нападател не успя да прати топката в мрежата от границата на вратарското поле. В тази ситуация, обаче бе маркирана и засада.

ЦСКА-София изравни в 54-ата минута. Йомов центрира отлично от корнер. Жорди Кайседо пък от 9 метра засече неспасяемо с глава в долния десен ъгъл на вратата за 1:1.

Арда можеше да си върне аванса 240 секунди по-късно. Спас Делев стреля отлично от фал. Бусато обаче плонжира и успя да избие.

В 65-ата минута Арда получи тежък удар. Капитанът и най-опасен футболист на тима – Спас Делев – получи контузия. Той бе принудително заменен от Светослав Ковачев.

В 74-ата минута Яник-Сони Вилдсхут пусна успореден пас отляво. Кайседо засече от вратарското поле, но Караджов изби. Нападателят направи добавка от легнало положение, която бе доста неточна.

Секунди по-късно Йомов надбяга отдясно Кики, нахлу в наказателното поле и стреля, но покрай лявата греда.

В 79-ата минута ЦСКА-София стигна до пълен обрат. Триходова комбинация Варела – Вилдсхут – Мазику завърши с кинжален удар по земя на последния от ъгъла на вратарското поле. Топката мина между краката на Караджов и спря в мрежата му за 2:1.

В 85-ата минута „червените“ можеха да сложат точка на спора. Юга насочи от наказателното поле в долния ляв ъгъл, но Караджов успя да избие в корнер.