ЦСКА-София поведе на Генк в Младежката ШЛ, но след две дузпи и два червени картона се пречупи

0
cska u18 starsha vazrast
Снимка: cska.bg
- -

Юношите на ЦСКА-София загубиха с 1:3 като гост на Генк в първия си мач от Младежката шампионска лига. “Червените” дадоха сериозен отпор на белгийците до самия край на мача, но след две дузпи и два червени картона рухнаха.

Българите започнаха отлично и поведоха в резултата още в третата минута с гол на Петко Панайотов. Сайду Туре обаче изравни в 33-ата. В 73-ата минута домакините получиха право да изпълнят дузпа, при отсъждането, на която Лъчезар Иванов получи втори жълт картон. Георги Гергинов обаче спаси удара на Седрик Нуоци. Малко по-късно и Димитър Петров получи втори жълт картон и остави ЦСКА-София с девет души. Камара в 81-ата минута пък осъществи обрата. В 88-ата минута пък домакините получиха втора дузпа, реализирана от Декресон, с което бе оформено и крайното 3:1.

ГЕНК: 1. Киара Мунганга, 2. Тран, 3. Мбаву, 4. Каувел, 5. Бари, 8. Ваму Ойатамбве, 10. Де Ванемакер, 6. Буазауи, 7. Рабхи, 11. Нуози, 9. Туре

ЦСКА-СОФИЯ: 1. Георги Гергинов, 3. Лъчезар Иванов, 4. Димитър Николов, 14. Божидар Петров, 2. Илиян Димитров, 30. Петков Панайотов, 6. Светозар Евтов, 8. Александър Кожухаров, 11. Васил Каймаканов, 18. Димитър Петров, 10. Алесандро Николов