0
cska sofiq lokomotiv plovdiv dimitar iliev diukens nazon
Снимка: facebook.com/lokomotivplovdiv
- -

ЦСКА-София победи Локомотив(Пловдив) с 1:0 и записа три точки към актива си. Армейците можеха да бият по-убедително, но в крайна сметка стигнаха до минимален успех.

Седем минути след началото на двубоя ЦСКА-София стигна до първото чисто положение. Амос Юга проби отдясно и опита успореден на голлинията пас, топката рикошира в тялото на Пиер Зебли и се отклони в левия страничен стълб, впоследствие се стигна до разбъркване в наказателното поле, топката бе изчистена, а Тибо Вион нанесе елегантен удар от около 20 метра, но право в ръцете на Динко Хоркаш.

Четири минути след това Лазар Туфегджич нанесе хубав удар към далечния ляв ъгъл от средна дистанция, но Динко Хоркаш улови.

Туфегджич продължи да е най-активният играч на домакините и в 24-ата отново стреля от дистанция, а Хоркаш изби с известни трудности в корнер. От последвалото изпълнение Тибо Вион намери Юрген Матей в малкото наказателно поле, а капитанът на ЦСКА-София засече неспасяемо в мрежата на Локомотив – 1:0!

В 28-ата минута Матеус намери Джовани, който нанесе удар от далечна дистанция в аут.

В следващия четвърт час битката се пренесе в средата на терена и интересните моменти пред двете врати липсваха.

„Армейците“ първи стигнаха до добро положение през втората част. В 54-ата минута Линдсет пусна към Бамба, който шутира силно, а Хоркаш не бе убедителен, но спаси.

В 71-ата минута Лазар Туфегджич проби отляво и нанесе много силен удар към далечния ъгъл и разтресе левия страничен стълб.

Осем минути след това Амос Юга получи подаване в наказателното поле, преодоля Хорхе Сегура и стреля към близкия ъгъл, но в аут.

В последните минути Локомотив опита да стигне до по-опасни положения, но Бусато бе на мястото си. Домакините също опитваха да отбележат втори гол, но резултатът остана непроменен.