ЦСКА-София продължава с победите при Стипич, удари и Макаби (Петах Тиква)

0
cska
Снимка: cska.bg
- -

ЦСКА-София победи Макаби (Петах Тиква) в контролна среща в Банско. „Червените“ се наложиха с 2:1, като това бе пети успех за тях от пет мача под ръководството на Томислав Стипич. Двубоят трябваше да започне в 11:30 ч., но се забави с близо 25 минути.

Мачът бе пропуснат Марселино Кареасо, който има лек здравословен проблем, Емануел Шакич поради болки в петата и Мартин Стойчев, който лекува тежка контузия в коляното. Брадли де Нойер също не взе участие в срещата поради треньорско решение.

В началото на мача гостите имаха две добри възможности, но удари на Йонатан Тепер и Ариел Лугаси не намериха целта.

В 26-ата минута Макаби по чудо не поведе. Ариел Лугаси бе изведен сам срещу вратаря и нанесе удар. Дюлгеров обаче някак успя с крак да избие в корнер.

В 32-ата минута Марко Волф на два пъти се справи с удари на „червен“ футболист.

120 секунди по-късно ЦСКА-София поведе. Джонатан Линдсет бе изведен от Улаус Скаршем сам срещу вратаря и го преодоля за 1:0. В ситуацията останаха сериозни съмнения за засада, за каквато претендираха и гостите, но такава не бе отсъдена.

Макаби можеше да изравни бързо, но удар не техен футболист от наказателното поле мина покрай дясната сглобка на вратата.

Втората част започна със силен, но неточен шут от дистанция на Вион.

ЦСКА-София удвои аванса си в 52-ата минута. Чорбаджийски бе фаулиран в наказателното поле от Андреас Каро и главният съдия отсъди дузпа. От бялата точка Тобиас Хайнц бе прецизен за 2:0.

В 57-ата минута „червените“ имаха прекрасна възможност за трети гол. Скаршем бе изведен сам срещу вратаря, но ударът му мина встрани от лявата греда.

Макаби намали изоставането си в 76-ата минута. Футболист на гостите получи вдясно в наказателното поле, след което даде успореден пас. Амер Алтури пък засече неспасяемо от границата на вратарското поле за 2:1.

Почти веднага след това първо Дюлгеров спаси удар от ъгъла на вратарското поле, а после Кордоба изчисти от голлинията.

ЦСКА-СОФИЯ: 33. Иван Дюлгеров, 3. Сейни Санянг, 4. Християн Петров, 13. Браян Кордоба, 15. Тибо Вион, 30. Петко Панайотов, 8. Станислав Шопов, 10. Джонатан Линдсет, 14. Тобиас Хайнц, 7. Улаус Скаршем, 16. Георги Чорбаджийски;

Резерви: 12. Марин Орлинов, 25. Димитър Евтимов, 19. Иван Турицов, 28. Юлиан Илиев, 18. Симеон Александров, 5. Лумбард Делова, 9. Йоан Борносузов;

МАКАБИ (ПЕТАХ ТИКВА): 34. Марко Волф, 12. Алон Азуги, 2. Андреас Каро, 25. Пламен Гълъбов, 32. Мухамад Хенди, 16. Ярден Коен, 14. Тамир Глейзър, 6. Йонатан Тепер, 53. Лиран Хазан, 10. Ариел Лугаси, 7. Лука Щор.