ЦСКА-София раздразни „римските вълци“ и бе разкъсан на 5 (СНИМКИ)

0
Снимка: twitter.com/asromaen
- -

ЦСКА-София претърпя тежка загуба от Рома в първи мач от груповата фаза на Лига на конференциите. На „Стадио Олимпико“ в Рим „червените“ раздразниха „римските вълци“, повеждайки в резултата. Селекцията на Жозе Моуриньо обаче не допусна изненада, обръщайки развоя и печелейки с повече от категоричното 5:1. За разгромната загуба повлия и фактът, че „армейците“ заиграха с човек по-малко от 80-ата минута, когато авансът на римляните бе само 2 попадения – 3:1.

ЦСКА-София шокира своите домакини още в 10-ата минута. „Червените“ организираха скоростна контра, в края на която Вилдсхут намери в наказателното поле Греъм Кери. Последният мина между трима футболисти на домакините и вляво от вратарското поле с мощен шут прати топката под напречната греда за 0:1.

Рома можеше да изравни веднага след изпълнението на центъра. След центриране отдясно, Ел Шаарауи засече отблизо с глава, но над вратата.

В 18-ата минута домакините по чудо не стигнаха до попадение. Георги Йомов бе на път да сгреши фатално. Шомуродов му отне топката и излезе сам срещу вратаря. Ударът му обаче бе изпит от Бусато, а топката премина на сантиметри от лявата града, излизайки в корнер.

В 24-ата минута Вилдсхут стреля силно от дистанция, но право в ръцете на Руи Патрисио.

Минутка по-късно Рома изравни. Пелегрини получи на границата на наказателното поле и с невероятно техничен и прецизен удар с парабола намери горния ляв ъгъл на вратата за 1:1.

Тимът на Жозе Моуриньо осъществи пълен обрат в 38-ата минута. Италианците отнеха топката пред наказателното поле на ЦСКА-София, а Шомуродов намери на метър-два пред него Ел Шаарауи. Фараонът пък с плътен удар прати топката от вътрешната страна на дясната греда за 2:1.

В 43-ата минута Пелегрини изведе Шомуродов сам срещу вратаря. Бусато обаче се хвърли в краката му и улови топката.

В последната минута на редовното време Мухар стреля от дистанция. Топката рикошира във футболист на домакините и профуча покрай лявата греда.

В 56-ата минута Мухар нанесе силен шут от дистанция, който обаче попадна право в Руи Патрисио.

В 62-ата минута Рома сложи точка на спора. Ел Шаарауи намери вдясно от наказателното поле Калафиори, който нахлу в него и даде пас на границата на вратарското поле. Там Пелегрини засече в мрежата, реализирайки своето второ попадение в мача за 3:1.

В 76-ата минута Калоян Кръстев изведе отлично зад гърба на защитата на домакините Йон Баи, чийто удар обаче мина високо над вратата.

В 80-ата минута ЦСКА-София остана с човек по-малко. Яник Вилдсхут фаулира Карлес Перез, за което получи втори жълт и съответно червен картон.

Само 120 секунди по-късно Рома стигна до ново попадение. След центриране отляво, Крис Смолинг засече отблизо, но в лявата греда. Топката се върна към Джанлука Манчини, който я прати в опразнената врата за 4:1.

След още минутка Рома можеше да стигне до пети гол. Шомуродов стреля от дъгата пред наказателното поле. Топката обаче срещна дясната греда.

Това все пак се случи в 84-ата. Тами Ейбрахам бе изведен сам срещу Бусато и без проблеми го преодоля за 5:1.