ЦСКА-София с най-слабо посетеното си домакинство! Сложиха край на победна серия на „Армията“

0
Снимка: cska.bg
- -

ЦСКА-София – Царско село бе най-слабо посетеното шампионатно домакинство на армейците през кампанията – на трибуните на „Българска армия“ присъстваха едва 500 зрители.

Грешната стъпка срещу последния в класирането сложи край на серията на червените от 6 шампионатни победи на „Българска армия“, започнала след загубата с 1:3 от Локомотив Пловдив в края на октомври.

Армейците имат едва 50-процентов актив от официалните си срещи с Царско село – 3 победи в 6 двубоя (при два успеха за царете и едно реми).

ЦСКА-София завърши 0:0 за трети път през сезона в първенството (първият случай бе срещу Берое в Стара Загора, а вторият преди седмица срещу Левски) и общо шести във всички турнири (два пъти срещу Лиепая и при домакинството на Бодьо/Глимт в Лигата на конференциите).

Общо за четвърти път в шампионата армейците не успяха да се разпишат, а записаха десета суха мрежа.

В нито един от първите си 23 мача в първенството червените не успяха да отбележат в дебютните 15 минути на двубоя!

Армейците не са вкарвали директно от пряк свободен удар, откакто Стефано Белтраме се разписа срещу Ботев Пд (2:1) на 16 август 2020 г. Негативната серия продължава вече 84 двубоя!

Яник Вилдсхут изигра 21-вия си шампионатен мач с червената фланелка. Въпреки че е бил на терена 1288 минути, или над 21 часа и половина, той все още не се е разписал. Иначе нидерландският флангови футболист откри сметката си в ЦСКА-София на 9 декември при загубата с 2:3 от Рома от последния кръг на груповата фаза на Лигата на конференциите. Това остава и единственият гол на Вилдсхут за червените досега в общо 36 двубоя във всички турнири.

Макар че е изиграл 12 двубоя за първенство, привлеченият през лятото от Славия Калоян Кръстев има само 190 минути на сметката си. Той все още не е започвал като титуляр за ЦСКА-София в шампионата и чака първото си попадение с червената фланелка. Бисмарс Чарлс пък е със 192 минути в 8 мача и също все още не се е разписвал през сезона.