ЦСКА-София с обрат за сефте от над половин година

0
Снимка: cska.bg
- -

ЦСКА-София постигна обрат за първи път от 20 февруари, когато гостува на Славия. Тогава белите откриха в 55-ата минута, но армейците обърнаха до 3:1, а двубоят завърши 3:2. След това над 6 месеца тимът така и не успяваше да се възстанови от губеща позиция.

Червените спечелиха шести пореден двубой на стадион „Българска армия“. Преди ЦСКА 1948, там бяха победени още Арда, Черно море, Берое, Македония Гьорче Петров и Септември. За последно с точков актив от дома на ЦСКА-София си тръгна Ботев Пловдив при 0:0 на 19 май.

Треньорският щаб на ЦСКА-София е използвал 25 футболисти от началото на кампанията. От тях 11 са българи, а 14 – чужденци. Срещу ЦСКА 1948 Дауда Бамба за първи път се появи на терена в родния шампионат. Преди това котдивоарецът с норвежки паспорт игра в три мача от квалификациите за ЛК срещу Сейнт Патрикс (0:1) и Базел (1:0 и 0:2).

Нито един футболист не е бил на терена през цялото игрово време на 6-те шампионатни мача на ЦСКА-София от началото на сезона. С пълен актив от двубои са единствено Лазар Туфегджич и Тибо Вион, а с най-голям престой на терена са Густаво Бусато, Брадли де Нойер, Християн Петров и Станислав Шопов с 450 минути в по 5 срещи.

Брадли де Нойер отбеляза дебютното си попадение с червената фланелка в деветия си мач за тима.

Иван Турицов кара петия си сезон в елита на България, като досега не се бе разписвал. През тази кампания обаче той вече има на сметката си два шампионатни гола – при 5:1 срещу Берое и 2:1 срещу ЦСКА 1948. И двата дойдоха след изпълнение на дузпа. Крайният защитник все още очаква първото попадение в кариерата си в игрова обстановка.

ЦСКА-София продължава тенденцията от миналия сезон да е най-резултатен в края на двубоите. От 13 отбелязани попадения най-често противниковата врата е поразявана в заключителните 15 минути на срещите – цели 5 пъти. Армейците бележат над 3 пъти по-често след почивката – вкарали са 3 гола през първото полувреме и 10 през втората част на шампионатните си срещи./ „Тема спорт“