0
Снимка: cska.bg
- -

ЦСКА-София победи Спартак във Варна и продължава победния си ход.

Първата интересна ситуация дойде на сметката на домакините в 3-ата минута. Тогава Илкер Будинов пое кълобото малко пред собственото си наказателно поле и с хубав рейд напредна и нахлу в пеналтерията на гостите, като се справи със съпротивата на Махмутович. Крайният бранител пусна пас към точката за изпълнение на дузпа, Юрген Матей се намеси, но не успя да избие и така топката попадна в краката на Божидар Васев, който остана очи в очи с Бусато. За съжаление на варненци обаче ударът на нападателя беше неточен.

4 минути по-късно Де Нойер центрира отляво и намери Линдсет, който с глава засече в близост до голлинията. Ударът му обаче не беше достатъчно силен и Дичевски без проблем улови.

В 16-ата минута дойде и може би най-чистата ситуация до момента в срещата. След пробив отляво кълбото бе центрирано към Дауда Бамба, който пое и от границата на вратарското поле стреля, но право във вратаря. След това Линдсет опита добавка, но не успя да нацели топката и тя бе изчистена от защитник в синьо.
Последваха равностойни минути, в които “червените” бяха малко по-активни, но не успяха да създадат нищо по-интересно. В 29-ата минута след хубав пробив Здравко Димитров изпълни пряк свободен удар, но неточно.

Така се стигна до 40-ата минута, когато гостите успяха да открият. Юрген Матей пусна от собствната си половина силно подаване напред към Дауда Бамба. Нападателят успя да се откъсне от защитата на “соколите” и навлезе в наказателното поле, където се справи с Пламен Димов и с прецизен шут успя да вкара топката във вратата на Дичевски.

До края на полувремето темпото остана високо, като атаки имаше и към двете врати. Повече положения обаче нямаше и така ЦСКА – София се прибра с аванс на почивката.

Второто полувреме започна с хубаво изпълнение на Шопов от разстояние, но неточно. Домакините отговориха с удар на Румен Руменов, отново от далечна дистанция, но и този път в аут.

Второто полувреме започна с хубаво изпълнение на Шопов от разстояние, но неточно. Домакините отговориха с удар на Румен Руменов, отново от далечна дистанция, но и този път в аут. През следващите 10-15 минути домакините натиснаха своя противник и увеличиха атаките към вратата на Густаво Бусато. Въпреки това обаче по-опасно положнение за “соколите” до 60-ата минута липсваше.

В 61-ата минута обаче при една от контраатаките си “червените” можеха да вкарат второ попадение. След центриране отдясно Туфегджич свали с глава топката към Бамба, който опита атрактивен шут със задна ножица, но Дичевски успя да спаси. Последва веднага нападение и за Спартак чрез Здравко Димитров, който навлезе в наказателното поле и стреля, но в аут.

7 минути по-късно Иван Турицов центрира добре към Линдсет, който засече опасно с глава, но отново без точност. В 78-ата минута Назон успя да пусне извеждащ пас към Маурисио Гарсес, който остана очи в очи с вратаря на Спартак. Иван Дичевски обаче запази хладнокръвие и спаси изстрела по земя на крилото на ЦСКА – София.

Така армейците си тръгнаха с победа от Варна и прибавиха три точки към актива си.