ЦСКА-София удари Берое със спорна дузпа! „Червените“ фенове причиниха куриоз

0
pirin cska (10)
- -

ЦСКА-София победи Берое в мач от IX кръг на Първа лига. Двубоят се проведе на стадион „Христо Ботев“ в Благоевград, тъй като „червените“ не можеха да използват „Васил Левски“.

Срещата закъсня с повече от 10 минути заради куриоз. Оказа се, че камерите за ВАР на стадиона са поставени така, че при пълен стадион феновете пречат на тяхната работа, а „червените“ привърженици бяха изпълнили съоръжението. Именно поради тази причина дикторът призова запалянковците на няколко пъти да се преместят надолу… каквото и да значи това.

В 11-ата минута Енцо Еспиноса получи пас от дълбочина, напредна и стреля, но Густаво Бусато спаси.

В 28-ата минута последователно Ето’о и Коялипу имаха добри възможности в наказателното поле на съперника, но не успяха да уцелят добре топката.

60 секунди по-късно Коялипу засече центриране отдясно с глава, но топката профуча покрай горния ляв ъгъл.

След още 2 минути Илиев влезе изключително грубо с бутоните напред в колената на играч от Берое и трябва да е доволен, че реферът не го изгони, а му показа само жълт картон.

ЦСКА-София поведе от спорна дузпа в даденото продължение. Тя бе отсъдена за съприкосновение срещу Кареасо. Реферът Димитър Димитров не отсъди нищо, но ВАР арбитърът Волен Чинков се намеси и го извика да гледа видео. След него Димитров промени решението си и посочи бялата точка, а играчите на Берое изразиха несъгласие с действията на съдиите. Положението бе гледано и за засада на Коялипу в хода на атаката, но ВАР установи, че такава няма. В крайна сметка Коялипу бе точен от бялата точка за 1:0.

В 51-ата минута Еспиноса центрира отляво, а Ферер изпревари Пинто и шутира от добра позиция, но в аут.

В ответната атака Локило получи отдясно и бързо подаде в наказателното поле към Коялипу. Таранът отправи много добър удар с глава, но Мота плонжира и изби в корнер.

Три минути след това добър удар на Линдсет излезе в аут.

Секунди по-късно Фаетон проби отляво в наказателното поле на Берое и намери Коялипо. Той от своя страна засече с крак, но твърде слабо и Мота спаси изстрела му от 4-5 метра.

В 65-ата минута Локило можеше да вкара ефектен гол. Крилото се нагърби с изпълнението на фал близо до страничната линия и отправи директен удар към вратата, който намери напречната греда.

Пет минути по-късно Кордоба изпусна Пинеда, нападателят на старозагорци се озова очи в очи с Бусато, но си поведе дълго топката и вратарят я улови.

Фаетон можеше да сложи точка на спора в 90-ата минута, когато получи от Линдсет, финтира бранител и шутира с левия крак от 12-13 метра, но слабо и в ръцете на Мота.

ЦСКА-СОФИЯ: 1. Бусато, 99. Етоо, 5. Делова, 13. Кордоба, 18. Пинто, 26. Кареасо, 10. Линдсет, 22. Локило, 73. Илиев, 11. Фаетон, 77. Коялипу

БЕРОЕ: 1. Мота, 4. Минго, 5. Скуадроне, 6. Родригес, 8. Пачаме, 11. Ферер, 15. Еспиноса, 17. Пинеда, 19. Алгара, 20. Монсеглио, 23. Сейхас