ЦСКА-София удари безобразен Лудогорец и завърза битката за титлата! 10 „червени“ устискаха успеха (ВИДЕО)

0
Снимка: cska.bg
- -

ЦСКА-София победи Лудогорец в последен мач за годината от родния футболен елит. В отложен двубой от III кръг на Първа лига, игран на стадион „Българска армия“, „червените“ се наложиха с 1:0 срещу безобразно слабия си съперник. По този начин те съкратиха разликата с „орлите“ само на 2 точки и завързаха битката за титлата.

120 секунди след началото на мача, след изпълнение на корнер, топката стигна на границата на наказателното поле до Вилдсхут. Нидерландецът стреля точно, но сънародникът му Падт улови без особени затруднения.

В 13-ата минута Йомов стреля мощно от сериозна дистанция. Топката обаче се докосна докосна в крака на Гонсалвеш и мина високо над вратата, излизайки в корнер.

60 секунди по-късно ЦСКА-София по чудо не поведе. Йомов центрира отлично отдясно. На ъгъла на вратарското поле Вилдсхут засече от воле по диагонала. Топката обаче срещна лявата греда.

Първият удар в актива на Лудогорец дойде чак в 33-ата минута. Той бе дело на Каули – слаб и неточен.

По-малко от минута след това домакините създадоха опасност. Йомов нахлу вдясно в наказателното поле и стреля в близкия ъгъл. Падт обаче внимаваше и изби в корнер.

В 41-ата минута Лудогорец получи неприятен удар. Сисиньо отскочи за висока топка, но при приземяването си се контузи. Така той бе принудително заменен от Оливие Вердон.

120 секунди след това Юрген Матей шутира мощно от сериозна дистанция, опитвайки да дублира уникалното си попадение срещу ЦСКА 1948. Този път обаче топката профуча покрай дясната греда.

В 3-ата минута на даденото продължение Десподов бе на път да изведе Марин сам срещу вратаря. Бусато обаче много предвидливо напусна голлинията си, успя да стигне първи до топката, току преди нападателят на гостите да го направи, и да изчисти.

Само 90 секунди след началото на втората част, Лудогорец създаде отлично положение. Метс сгреши при изнасянето. Десподов открадна топката, влезе в наказателното поле и намери Марин. Последният стреля без забавяне по диагонала, но над напречната греда.

Скоро след това двубоят бе прекъснат заради пирошоу от Сектор „Г“, съчетано и с няколкоминутна заря. Освен това ултрасите издигнаха транспарант с надпис „Не си играйте с огъня“, явно визирайки амбициите на клубното ръководство за реконструкция на „Българска армия“.

В 64-ата минута Алекс Сантана стреля много опасно от около 25 метра. Топката обаче профуча покрай лявата сглобка на вратата.

3 минути по-късно ЦСКА-София можеше да стигне до гол. След центриране от корнер и кратко разбъркване, Лам стреля от вратарското поле, но Падт блокира с тяло. Топката стигна на границата на наказателното поле до Йомов, чийто мощен шут мина на сантиметри от лявата сглобка на вратата.

В 77-ата минута логичното все пак се случи и ЦСКА-София поведе. Лам центрира отлично от фал, Юрген Матей надскочи във вратарското поле Шакил Пинас и засече неспасяемо с глава за 1:0.

В 90-ата минута ЦСКА-София остана с човек по-малко. Мухар влезе изключително грубо в краката на Шоу, за което получи втори жълт и съответно червен картон.

В даденото 8-минутно продължение Лудогорец не успя да се възползва от численото си предимство, неуспявайки да сътвори абсолютно нищо пред вратата на съперника. Единствената по-интересна ситуация бе, когато Турицов бе подканен от резервната скамейка да падне на терена и той го направи, без да има футболист на съперника до него. Това предизвика напрежение на терена и двата отбора подхванаха ръкопашна схватка, която за малко да премине и между двете резервни скамейки.