ЦСКА-София удари Крумовград, все още необявен за ново попълнение бележи

0
ivan tasev
Снимка: instagram.com/cskasofiafc

ЦСКА-София победи Крумовград в контролна среща. На един от терените Банско „червените“ се наложиха с 2:0. Това бе втора победа за столичани под ръководството на Стипич, след като в първата проверка се наложиха със същия резултат над Беласица.

Крумовград можеше да поведе след едва 180 секунди игра. Луан се измъкна зад централните бранители на съперника, но Бусато демонстрира класа и спаси изстрела на нападателя.

В 14-ата минута Хайнц центрира остро отдясно. Чорбаджийски засече от 10-ина метра, но над вратата.

3 минути по-късно Християн Петров засече с глава центриране от фал, но покрай дясната греда.

В 22-ата минута Санянг шутира от границата на наказателното поле. Топката рикошира във футболист на Крумовград и излъга вратаря, но за негово щастие се отби в напречната греда.

120 секунди след това Серкан Юсеин се отскубна сам срещу вратаря, но сам затвори ъгъла си и ударът му бе отразен от Бусато.

В 31-ата минута Крумовгард сгреши при изнасянето. Папазов отне топката от Кацаров и стреля мощно по диагонала, но Янко Георгиев спаси.

В 38-ата минута Санянг изведе вляво в наказателното поле Хайнц, който пък даде пас около точката за изпълнение на дузпа. От там Линдсет шутира по земя, но топката бе избита от голлинията. В ситуацията пък бе маркирана и засада.

В последната минута на полувремето Хайнц нанесе много опасен удар от ъгъла на наказателното поле. Янко Георгиев обаче с една ръка успя да избие отиващата под гредата топка в корнер.

В самото начало на втората част Скаршем изведе Папазов сам срещу вратаря. Нападателят обаче не успя да порази целта, а и бе отсъдена засада.

В 48-ата минута Шопов центрира от корнер, Юлиан Илиев засече с глава, но неточно.

120 секунди по-късно Луан засече с шпагат подаване по земя отдясно, но не уцели вратата.

В ответната атака Шопов шутира силно, но Георгиев спаси.

ЦСКА-София поведе в 78-ата минута. Дончев даде пас по земя отдясно, а Иван Тасев от границата на вратарското засече неспасяемо за 1:0. Любопитно е, че голмайсторът все още не е обявен официално от „червените“ за ново попълнение. Той обаче се представя силно, след като в първата проверка срещу Беласица пък даде асистенция.

Крумовград можеше да изравни в 83-ата минута. Ерол Дост направи индивидуален пробив и шутира от границата на наказателното поле. Топката обаче „облиза“ дясната греда.

В последната минута на мача Цеков бе изведен сам срещу вратаря и с удар покрай него оформи крайното 2:0.

ЦСКА-СОФИЯ: 1. Бусато, 15. Вион, 13. Кордоба, 4. Петров, 3. Санянг, 26. Кареасо, 10. Линдсет, 16. Чорбаджийски, 11. Фаетон, 14. Хайнц, 24. Папазов

Резерви: 25. Димитър Евтимов (в), 12. Марин Орлинов (в), 2. Лъчезар Иванов, 17. Емануел Шакич, 18. Симеон Александров, 32. Алесандро Николов, 19. Наско Цеков, 22. Асен Дончев, 8. Станислав Шопов, 7. Улаус Скаршем, 28. Юлиан Илиев, 29. Иван Тасев, 30. Петко Панайотов

КРУМОВГРАД: Янко Георгиев, 5. Матей Шимич, 44. Божидар Кацаров, 23. Лазар Марин, 7. Момчил Цветанов, 91. Вячеслав Велев, 8. Ренан Ареяш, 67. Матеус Соуса, 10. Серкан Юсеин, 17. Патрик Луан, 13. Диего Рапосо

Резерви: 3. Калоян Пехливанов, 4. Лукас Сантана, 22. Ерол Дост, 14. Стефан Попов, 30. Жак Пехливанов, 2. Джунейт Али, 77. Октай Юсеин, 19. Ламин Тал, 31. Николай Данаилов, 80. Денислав Палазов, 12. Николай Пранджев