ЦСКА-София в серия от 4 поредни успеха на „Васил Левски“

0
Снимка: cska.bg
- -

ЦСКА-София остава единственият отбор в Първа лига, който не е допуснал поражение от началото на кампанията. Освен това само тимът, воден от Стойчо Младенов, е успял да се разпише във всеки от двубоите си. За последно армейците загубиха и не успяха да отбележат в края на миналия сезон – при 0:1 като гост на ЦСКА 1948 на 22 май т.г.

ЦСКА-София е в серия от 4 поредни успеха на Националния стадион „Васил Левски“, пише „Тема спорт“. Армейците победиха ЦСКА 1948 с 4:2, Oсиек с 4:2, Виктория Пилзен с 3:0 и Левски с 2:1.

Единствено капитанът Юрген Матей е бил на терена през цялото време в шестте шампионатни мача на ЦСКА-София. Той не е изпуснал нито минута и от седемте среши на тима в Лигата на конференциите, като получи почивка само срещу Хебър в турнира за Купата на България.

Жорди Кайседо е голмайсторът на ЦСКА-София с осемте си попадения от началото на сезона във всички турнири, а освен това е и реализатор №1 в Първа лига с 5 точни удара. Отбеляза срещу ЦСКА 1948, Пирин, Черно море, Славия и Левски и не успя да го стори единствено срещу Ботев Враца.

Затвърди се тенденцията, че когато Кайседо вкара 2 гола за ЦСКА-София, 4 дни по-късно бележи срещу Левски и армейците побеждават. Той отбеляза по две попадения на Монтана на 21 април (6:0) и Хебър на 22 септември (2:0), а впоследствие се разписа срещу сините при 2:0 на 25 април и 2:1 на 26 септември.

Греъм Кери се превърна в седмия различен голмайстор за ЦСКА-София в първенството. От началото на кампанията за червените се разписаха още Матей, Кайседо, Юга, Бай, Йомов и Мазику.

И за двете попадения на ЦСКА-София срещу Левски асистираха защитници – Мазику и Матей. Това бяха първи голови пасове за двамата от началото на кампанията, като те вече вкараха по веднъж. Общо петима футболисти на армейците могат да се похвалят с гол и асистенция. Освен двамата бранители това са Кери, Йомов и Бай.

Армейците се възползваха от правото си на пет промени в първи шампионатен мач от началото на кампанията.