ЦСКА-София в серия от 5 провала като гост! „Червените“ са използвали цели 19 чужденци

0
Снимка: cska.bg
- -

Равенството 1:1 срещу Локомотив София бе петата поредна шампионатна визита, от която ЦСКА-София не си тръгна като победител. Преди това армейците не успяха да се справят с Берое (0:0), Лудогорец (0:2), Пирин (1:1) и Арда (2:2). Последната победа на тима като гост датира отпреди 4 месеца и половина, на 3 октомври с 2:1 бе надигран Царско село.

Официален дебют с червената фланелка записа бразилецът Маурисио Гарсес.

Централният защитник Мено Кох записа първи минути след дълго лечение на контузия. Нидерландецът се завърна след прекъсване от 263 дни, или почти 9 месеца.

Кох се превърна в 18-ия, а Гарсес в 19-ия чуждестранен футболист, записал минути за ЦСКА-София в Първа лига през този сезон.

Родните играчи, участвали в шампионатни двубои на армейците, са 9.

За трети път през кампанията армейците завършиха 1:1, като това бе първият случай, в който те изоставаха в хода на срещата.

В нито един от първите си 19 мача в първенството червените не успяха да отбележат в дебютните 15 минути на двубоя! Подобен голям проблем те изпитваха и през миналия сезон.

ЦСКА-София е допуснал три попадения в първия четвърт час на своите двубои.

Червените затвърдиха негативната тенденция да получават средно по един гол на мач. В 19 срещи от началото на кампанията те са допуснали 19 попадения – 15 в 15 мача е инкасирал Бусато, а 4 в 4 срещи – Евтимов.

ЦСКА-София не спечели и втория си мач, свирен от рефера Георги Гинчев. През есента той бе главен съдия при загубата на червените с 1:3 от Локомотив Пловдив на „Армията“.

Яник Вилдсхут изигра 17-ия си шампионатен мач с червената фланелка. Въпреки че е бил на терена 1106 минути, или над 18 часа и половина, той все още не се е разписал. Иначе нидерландският флангови футболист откри сметката си в ЦСКА-София на 9 декември при загубата с 2:3 от Рома в последния кръг на груповата фаза на Лигата на конференциите. Това остава и единственият гол на Вилдсхут за червените досега./ „Тема спорт“