ЦСКА-София вече получи толкова дузпи, колкото за целия минал сезон

0
braqn moreno
Снимка: cska.bg
- -

ЦСКА-София победи в седмо поредно шампионатно домакинство през този сезон. Така възпитаниците на Саша Илич са 100-процентови на стадион „Българска армия“ със 7 успеха в 7 срещи. Единственият друг отбор в елита, който е с пълен актив от двубоите си у дома, е Левски с 5 победи в 5 двубоя.

Бисмарк Чарлс записа първи официални минути от половин година насам. За последно той бе на терена на 8 април при загубата с 0:2 от Локомотив в Пловдив. Ганаецът често е преследван от контузии, като последният му гол датира от май 2020-а – победното попадение в мрежата на Арда във финала за Купата на България.

С дебюта на Шагоян и Чарлс за сезона Саша Илич вече е използвал 27 футболисти в първенството. 16 от тях са чужденци, а 11 – българи. Радослав Живков и Калоян Кръстев в момента не са част от тима, като са преотстъпени съответно на Берое и Септември Сф, а Георги Йомов е със спрени права, след като даде положителна проба за допинг.

Нито един футболист не е бил на терена през цялото игрово време на 10-те шампионатни мача на ЦСКА-София от началото на сезона. С пълен актив от двубои са единствено Тибо Вион и Лазар Туфегджич. С най-голям престой на терена е вратарят Густаво Бусато със 720 минути в 8 срещи, а от полевите състезатели – капитанът Юрген Матей с 697 минути също в 8 сблъсъка.

Армейците получиха трета дузпа от началото на сезона. Толкова бяха отсъдени за тях през цялата минала кампания, като тогава те реализираха само една. Сега обаче са безкомпромисни, като първите два наказателни удари бяха отбелязани от Иван Турицов на Берое и ЦСКА 1948, а третият – от Дюкенс Назон на Пирин.

ЦСКА-София не успя да запази суха мрежа във втори пореден двубой. Първи гол за сезона допусна Димитър Евтимов, за когото това бе втори мач. Колегата му под рамката Густаво Бусато е вадил топката от вратата си 5 пъти в 8 двубоя. Досега армейците са запазили 5 сухи мрежи в 10 сблъсъка./ „Тема спорт“