0
evgenii serdiuk
Снимка: facebook.com/fcCSKA48
- -

ЦСКА 1948 победи повече от категорично Локомотив (София) като гост. В мач от XXII кръг на efbet Лига „армейците“ се наложиха с разгромното 6:0. По този начин воденият от Тодор Янчев тим се утвърди на третото място, дърпайки вече с 8 точки на четвъртия Локомотив (Пд), който е с мач по-малко. Освен това „червените“ показаха убийствена ефективност, след реализираха шестте си попадения от девет точни удара.

ЦСКА 1948 започна вихрено и поведе след едва 63 секунди игра. Марио Топузов центрира почти от аутлинията. Евгений Сердю засече с глава пред вратарското поле, но топката срещна дясната греда. При добавката отблизо обаче Радослав Кирилов бе безкомпромисен за 0:1.

В 4-ата минута Даниел Наумов се намеси сигурно, избивайки удар от границата на наказателното поле.

В 24-ата минута Вутов стреля точно от фал, но слабо и Наумов улови без затруднения.

В 42-ата минута ЦСКА 1948 удвои аванса си. Парвиз Умарбаев нанесе удар пред наказателното поле. Топката рикошира в играч на Локомотив и влетя в горния десен ъгъл на вратата за 0:2.

В 51-ата минута ЦСКА 1948 оформи класиката в резултата. Умарбаев центрира от корнер. Елитон засече с глава от 10-ина метра, пращайки топката точно до лявата греда за 0:3.

След час игра Вутов нанесе хубав удар по земя от дистанция. Наумов обаче плонжира и изби отиващата в долния му десен ъгъл топка.

В 64-ата минута Юлиан Ненов бе изведен сам срещу вратаря. Шутът му обаче бе отразен от Наумов.

В 70-ата минута ЦСКА 1948 увеличи аванса си. Ангел Лясков центрира отляво. Георги Русев засече с глава, но вратарят изби. Футболистът на гостите направи добавка, но отново Любенов се намеси решително. Топката стигна до Евгений Сердюк, който я прати в мрежата. Попадението първоначално бе отменено заради нарушение на нападателя срещу Малембана. След разглеждане на ситуацията с ВАР, лично Волен Чинков отиде до монитора, след което промени решението си и посочи центъра – 0:4.

Четвърт час преди края „армейците“ вкараха и пето попадение. Джонатан Перейра изведе в наказателното поле Георги Русев, който настигна топката на аутлинията и върна назад. Евгений Сердюк пък засече на шпагат от вратарското поле за 0:5.

120 секунди преди края на редовното време ЦСКА 1948 вкара нов гол. Георги Русев нахлу в наказателното поле на домакините, където бе фаулиран от Алан Диас, а главният съдия отсъди дузпа. От бялата точка Ивайло Чочев бе безупречен за 0:6.