Ултиматум в Арда

0
-

Златен шанс се е отворил пред Арда, след като Ботев Пд взе Купата на България и шефовете на тима не искат да го изпуснат. „Небесносините“ от Кърджали искат да си осигурят място на баража за Европа за трети път в историята си. Досега те имат там един провал с Левски като седми, но и успех като четвърти над Черно море. Сега искат да опитат отново да си спечелят виза за евротурнирите, но за целта Николай Киров и компания трябва да вземат задължително двете си поредни домакинства в четворката. А ръководството е издало ултиматум за 6 точки.

Първото предизвикателство е днес срещу ЦСКА 1948, а след това в четвъртък в Кърджали идва Славия. До този момент „небесносините“ нямат загуба във фазата на плейофите, но въпреки това изостават на точка от „червените“ и „канарчетата“.

На пръв поглед задачата на Киров и компания изглежда лесна. Статистиката обаче показва, че нещата не стоят така. Особено с ЦСКА 1948. Треньорът няма успех над бившия си тим от 2020 година насам в мач за първенство. Тогава на 24 август Арда удари „червените“ с 2:0 като гост. И след това забрави как се бие този отбор в Първа лига. С Берое дори записа две загуби от него от два мача. Една за първенство и една в турнира за Купата на България. Сега не му се получи и с Арда – 1:1. Ако обърне нещата в своя полза, Киров обаче ще затвори устата на критиците, които не виждат промяна в играта на тима при неговото завръщане./ „Мач Телеграф“