Унгария с инфарктна победа срещу Шотландия

0
449053018 1014422360050159 3497429171184031949 n
2158339311
- -

Унгария победи Шотландия с 1:0  в мач от група А на Европейското първеснтво. Срещата се провете във Франкфурт. Унгарците обаче ще трябва да изчакат изиграването на всички срещи от групите, преди да стане ясно дали отиват в следващата фаза.

„Гайдарите“ стартираха агресивно и държаха инициативата в първите минути. Те владееха топката в по-големи периоди, но това не доведе до нищо освен до няколко опита за центрирания към наказателното поле. Унгарците започнаха по-предпазливо и идеята им бе да разчитат на контраатаки. Именно по този начин те стигнаха до първия точен удар в мача. В осмата минута Бола стреля от дистанция, но Гън се справи и отрази удара.

И двата отбора показаха, че няма да рискуват много, а ще чакат грешка на съперника. Това доведе до нарушения, накъсана игра, предпазливи опити за атака и липса на голови положения. Интересни ситуации пред двете врати липсваха. Звездата на унгарците Собослай пробва един удар от фал от сериозна дистанция, но не успя да преодолее стената.

Малко преди почивката Че Адамс опита да изрита топката, но вдигна прекалено високо крака си и игра опасно, което доведе до отсъждане на нарушение. Мадзарите го изпълниха със заучено положение. Собослай центрира към Орбан, той стреля с глава, а топката се отби в горната греда преди да излезе от терена. Евентуално попадение обаче едва ли щеше да бъде зачетено, тъй като бранителят изглеждаше в положение на засада.

След почивката ситуацията на терена не се промени много. Чак в 53-ата минута Шотландия стигна до първи удар към вратата на съперника. Робъртсън напредна отляво и пусна към Гилмор, който намери Адамс. Нападателят стреля, а топката мина доста над вратата. Този удар малко оживи мача, като малко по-късно добра бърза атака на унгарците завърши с изстрел на Шалай, който бе блокиран.

В 68-ата минута вратарят на шотландците излезе лошо и в опита си да стигне до топката удари Варга и Ралстън. Нападателят на Унгария пострада тежко при падането и медицински екип се отправи към него, за да му окаже помощ. Той бе изнесен на носилка малко по-късно, а камерите не го показаха, което означава, че ситуацията е доста сериозна.

Въпреки това до удари не се стигаше. В 79-ата минута Армстронг бе изведен сам срещу вратаря от Мактоминей. Той бе настигнат и след сблъсък с бранител на Унгария падна, като останаха сериозни съмнения за дузпа. Съдията обаче бързо подмина ситуацията.

В 9-та минута на добавеното време Чобот отбеляза победния гол в този инфарктен мач/