Уругвай не успя да бие в прощалния мач на Суарес(ВИДЕО)

0
- -

В мача, в който Луис Суарес се сбогува с феновете и с националния отбор, Уругвай направи само 0:0 с Парагвай при домакинството си в Монтевидео в световна квалификация от зона Южна Америка.

Когато Луис Суарес излезе на терена за своята 143-та и последна международна изява, стадион „Сентенарио“ кипеше от емоции. Започвайки последната страница от легендарната си кариера, 37-годишният футболист, само месеци след драматичния си изравнителен гол в 92-ата минута срещу Канада, който помогна на Уругвай да спечели бронзовите медали на Копа Америка, се издигна на висота с ножичен удар, който се разтресе в гредата в 19-ата минута.

„Албироха“ беше този, който заплаши само миг по-рано с подобно изпълнение, но ефектният удар от далечна дистанция на Хулио Енсисо в 13-ата минута се спря в левия страничен стълб.

След като и двата отбора удариха гредата в рамките на няколко минути, играта бързо се превърна в афера от край до край.

Все пак парагвайците стигнаха до много добро голово положение в 31-ата минута, когато Мигел Алмирон излезе сам срещу Серхио Рочет, но вратарят се справи със задачата с чудесно спасяване, за да запази равенството в резултата.

След почивката отборът на Марсело Биелса започна да доминира, а Парагвай изпита твърде познато разочарование. Диего Гомес, получавайки топката на границата на наказателното поле, видя как ударът му преодоля Рочет само за да се отбие от левия страничен стълб.

Шансовете на Уругвай да се класира за пети пореден път на Световното първенство изглеждат големи, докато Парагвай преследва първо класиране на такъв голям форум от 2010 година насам.

Уругвай е втори в класирането с 14 точки, докато Парагвай е седми с 6 точки.

В Сърбия за нов на „Армията“: Избра брутален отбор пред Войводина