В 5-звезден финал с изпусната дузпа в 101-ата минута: Ботев (Пд) посече Лудогорец и триумфира с Купата на България (СНИМКИ)

0
botev plovdiv 10

Ботев (Пд) спечели Купата на България! Във финала на надпреварата „канарчетата“ се наложиха с 3:2 над Лудогорец. Двубоят се проведе на националния стадион „Васил Левски“.

Ботев започна ударно и поведе след едва 200 секунди игра. След късо изпълнение на корнер последва центриране на ъгъла на вратарското поле, където Антоан Конте засече неспасяемо с глава за 0:1.

Лудогорец реагира светкавично и в 8-ата минута равенството бе възстановено. Центриране на Рик Джонатан пред вратарското поле бе свалено с гърди от Кайо Видал към Квадво Дуа, който с плътен изстрел от движение прати топката между краката на Ханкич за 1:1.

Последваха нови две възможности за „орлите“. Шут по диагонала на Рик Джонатан не намери целта. Центриране отдясно пък бе засечено от Дуа, но топката профуча до лявата греда.

В 16-ата минута Дуа нахлу в наказателното поле, остана сам срещу вратаря и нанесе удар. В последния момент обаче Йонас Там се хвърли на шпагат и успя да избие.

ludogorets botev plovdiv

След половин час игра Нареси стреля от границата на наказателното поле. Ханкич обаче с блестяща намеса успя да избие отиващата в горния десен ъгъл топка в корнер. След неговото изпълнение Пьотровски засече с глава, но над вратата.

В 40-ата минута Рик Джонатан центрира от фал. Антон Недялков нанесе удар по диагонала от ъгъла на вратарското поле. Мартин Секулич обаче с малко късмет успя да отклони топката, която след това премина до лявата греда, излизайки в корнер.

В последната минута на редовното време на първото полувреме Ботев отново поведе. Джеймс Ето’о изведе Мартин Секулич сам срещу вратаря и хърватинът с прецизен удар прати топката в мрежата за 1:2.

Секунди след началото на втората час шут на Секулич бе спасен от резервния страж на Лудогорец – Пламен Пепеляшев.

Скоро след това изстрел на Ивелин Попов от границата на наказателното поле профуча до лявата греда.

В 58-ата минута „канарчетата“ удариха за трети път по своя съперник. Мохамед Брахими проби мощно отляво, след което даде успореден пас. От 11 метра пък Уме Емануел от движение засече в долния десен ъгъл на вратата за 1:3.

В 68-ата минута Пьотровски шутира от дъгата на наказателното поле, но топката мина на сантиметри от лявата греда.

180 секунди по-късно Лудогорец намали изоставането си. Антон Недялков получи вляво от наказателното поле, влезе навътре и даде пас към точката за изпълнение на дузпа. От там Руан Круз стреля по земя, топката срещна дясната греда и спря в мрежата за 2:3.

След центриране в наказателното Сундберг опита задна ножица, но Драганов отсъди нарушение. След намесата на ВАР, обаче бе маркиран фал на Антоан Конте, който задържа съперник и главният съдия отсъди дузпа. От бялата точка обаче, в 101-ата минута, Руан Круз стреля над вратата, а веднага след това главният съдия даде край на мача.