В „Деня на Гунди“ номер 9 поведе Левски към победата

0
levski septemvri 1
- -

Левски победи Септември с 2:0 и продължава силната си  серия. Срещата започна с превъзходство на Левски. Сините имаха импулс и от годишнината от рождението на голямата футболна легенда Георги Аспарухов.

Филип Кръстев и Ивелин Попов разиграха късо от корнер в 7-ата минута, след което последва центриране в наказателното поле на Септември, където Андриан Краев стреля с глава, но право в ръцете на Димитър Шейтанов.

Три минути по-късно Ивелин Попов отправи удар от сериозна дистанция, но над напречната греда в аут.

levski septemvri

Левски поведе с 1:0 в 27-ата минута. Филип Кръстев подаде към Уелтън, който навлезе в наказателното поле и стреля, топката бе отклонена от Рикардиньо във вратата на Димитър Шейтанов.

Левски пропусна много добра възможност в 34-ата минута. Пред Ивелин Попов се получи добра възможност, но ударът му бе спасен от Димитър Шейтанов. След това Уелтън не успя да се възползва от добра възможност да удвои.

kiril evtimov daniel borimirov

В 48-ата минута срещата бе прекъсната за известно време заради димки, които затрудняват работата на ВАР, но те бързо се разсеяха и мачът продължи. Пет минути по-късно Кръстев шутира коварно отдалеч, но Шейтанов внимаваше и изби.

Филип Кръстев отправи хубав удар от разстояние в 54-ата минута, но Димитър Шейтанов внимаваше, плонжира и изби топката.

Левски остана с човек по-малко на терена в 55-ата минута, когато Радослав Гидженов показа директен червен картон на Андриан Краев. Краев влезе прекомерно агресивно в краката на Петър Чуич, заради което бе изгонен с директен червен картон.

Филип Кръстев спря контраатака на Септември в 69-ата минута, за което получи жълт картон от Радослав Гидженов. Това е пети картон за Кръстев от началото на сезона и ще пропусне гостуването на Локомотив Пловдив.

Левски организира много хубава контраатака в 71-ата минута. Жереми Петрис пое топката от центъра на терена, след което напредна, навлезе в наказателното поле на Септември и стреля, но Димитър Шейтанов с глава успя да спаси, избивайки в корнер.

Три минути по-късно Филип Кръстев се опита да изненада Димитър Шейтанов с директен удар от фал, но топката премина над напречната греда и излезе в аут.

Левски поведе с 2:0 в 76-ата минута. Уелтон стреля, но ударът му бе блокиран, след което бразилецът игра с глава и продължи топката към своя сънародник Роналдо. Топката бе чукната от Себастиан Якубяк, който я нагласи на Роналдо, а бразилецът с удар покрай Асен Георгиев вкара много красив гол във вратата на Димитър Шейтанов.

Уелтон стреля в 80-ата минута, но Шейтанов внимаваше и спаси. Точно в тази минута стадионът избухна и настръхна, почитайки 80-годичнината от рождението на Гунди.

Левски можеше да вкара трети гол в 84-ата минута. Уелтон преодоля един футблист на гостите, след което навлезе в наказателното поле на Септември и стреля, но топката се спря в напречната греда на вратата на Димитър Шейтанов.

Така сините продължават без загуба при Елин Топузаков.