Важна победа за Локомотив

0
Снимка: lokomotivpd.com
- -

Локомотив победи Септември с 2: 1     и добави ценни точки към актива си.В 3-ата минута пред Локомотив се откри 100-процентов шанс да поведе в резултата. Бабакар Дион обаче не успя да преодолее Шейтанов на метър от вратата. Веднага след това Септември отговори с удар с глава на Мартин Петков, който излезе в аут. В 6-ата минута Матеус Да Силва си нагласи топката на левия крак и стреля силно. Топката обаче попадна в новостроящия се сектор зад вратата.

В 20-ата минута домакините създадоха нова добра възможност, при която Дион подаде встрани към свободния Петър Витанов. Той от границата на наказателното поле стреля от движение. Ударът му беше париран с вещина от Шейтанов, а впоследствие Ерик Сорга шутира в страничната греда. Оказа се обаче, че нападателят е бил в положение на засада при изстрела на Витанов.

Видимо футболистите на Локомотив бяха по-активни и опитваха по-настоятелно да достигнат то гола. Въпреки това Септември организира добра атака в 38-ата минута, при която Мартин Петков пусна подаване зад гърба на защитата към Мартин Ачков. Той с едно докосване центрира успоредно на голлинията, а Влатко Стояновски просто подложи крака си на пътя на топката. Динко Хоркаш внимаваше и нямаше никакви проблеми да улови топката в ръце.

В крайна сметка по-настоятелните действия на домакините доведоха до успех в края на полувремето. В 43-ата минута Джовани подаде отлично в предни позиции и свари неподготвен Ачков. Зад гърба на защитника избяга Матеус Да Силва, който овладя и с прецизен завършващ удар като на нападател отбеляза във вратата на Шейтанов.

В 53-ата минута фалцов удар на Джовани, насочен към далечния ъгъл на вратата, беше париран в корнер от Димитър Шейтанов. Вратарят се намеси с добър плонж с една ръка.

В 58-ата минута Локомотив удвои преднината си след контраатака, организирана като по учебник. Динко Хоркаш хвърли топката към Джовани, който с дрибъл преодоля спечели доста метри пред себе си. След това с финт преодоля двама футболисти на гостите, направи двойно подаване с Димитър Илиев и останал очи в очи с Шейтанов, насочи удара си в долния ляв ъгъл на вратата.

В 65-ата минута Септември бе близо до това да намали изоставането си. Динко Хоркаш боксира топката в главата на Милош Петрович, а кълбото се върна към вратата. От няколко метра до голлинията Чешмеджиев стреля в аут.

В 80-ата минута Септември намали изоставането си след груба грешка в защитата на домакините. При дълга топка Динко Хоркаш излезе на границата на наказателното поле, а Тодор Павлов не се разбра със своя колега. Двамата се блъскаха и позволиха на Валентин Йосков да вкара топката в опразнената врата.