Венецуела с паметен обрат срещу Еквадор на Копа Америка(ВИДЕО)

0
- -

Венецуела направи запомнящ се обрат от 0:1 до 2:1 срещу Еквадор в първия мач за двата отбора от група „В“ на Копа Америка. „Вино тинто“ игра с човек повече на терена от 22-ата минута, когато Енер Валенсия бе изгонен с директен червен картон.

Венецуела постигна едва осмия си успех в историята на турнира Копа Америка.Джон Йебоа стреля от границата на наказателното поле на Венецуела е 12-ата минута, но Рафаел Ромо спаси.

Футболистите на Еквадор имаха претенции за дузпа в 18-ата минута за извършено нарушение срещу Анхело Пресиадо, който падна в наказателното поле след намеса на защитник. Всички играчи на Еквадор се впуснаха да преследват съдията, но той не показа интерес към претенциите им за наказателен удар.

Две минути по-късно Кендри Паес нанесе страхотен удар, но Рафаел Ромо го очакваше и направи брилянтно спасяване.

Съдията Вилмар Ролдан първоначално показа жълт картон на Енер Валенсия за едно безумно нарушение в наказателното поле на Венецуела в 22-ата минута. След това се намеси ВАР и Ролдан изгони Валенсия с директен червен картон.

Дарвин Нуньес стреля от въздуха от границата на наказателното поле на Еквадор в 33-ата минута, след което се получи рикошет, Александър Домингес се хвърли отчаяно, но топката прелетя над напречната греда.

Еквадор изненадващо поведе в резултата с човек по-малко в 40-ата минута. Венецуелците допуснаха много груба грешка в своето наказателно поле. Една топка бе избита в краката на Джереми Сармиенто, който с много точен удар вкара топката във вратата на Рафаел Ромо.

На полувремето в игра за Венецуела се появиха Йондер Кадис и Едуард Байо, които бяха в основата на обрата за отбора.

В 59-ата минута Мойсес Кайседо имаше добър шанс да отбележи с опит от средно разстояние, но не успя да вложи достатъчно сила в своя удар, за да затрудни Рафаел Ромо.Рафаел Ромо направи добро спасяване в 60-ата минута, спасявайки удара от въздуха на Франко.

Венецуела успя да изравни резултата в 64-ата минута. Йондер Кадис получи отлична възможност в наказателното поле на Еквадор и веднага стреля, топката мина между краката на защитник, а след това влезе във вратата на Александър Домингес.

Венецуела осъществи пълен обрат в мача в 74-ата минута, когато Алехандро Гонсалес центрира в наказателното поле на Еквадор, където Саломон Рондон се измъкна от опеката на своя защитник и стреля с глава, а Александър Домингес успя да спаси, но най-бързо до избитата топка стигна Едуард Бейо, който от малък ъгъл вкара топката във вратата на Еквадор за 2:1.

Бившият футболист на ЦСКА Жорди Кайседо влезе в игра в 79-ата минута на мястото на Франко.

Три минути по-късно пред Феликс Торес е откри не лоша възможност, но след удара му с глава топката премина встрани от левия страничен стълб на вратата на Рафаел Ромо.

На 27 юни Еквадор играе срещу Ямайка, а Венецуела срещу Мексико.