Везенков и Олимпиакос с драматична загуба в Евролигата(ВИДЕО)

0
- -

Александър Везенков отново бе най-добър за Олимпиакос, но този път не успя да спаси отбора си от загуба, при гостуването на Асвел – 77:75.Невероятен кош със сирената от тройката донесе успеха на французите.

Везенков завърши с коефициент 22 – най-висок в мача, със 16 точки, повечето от тях отбелязани в първия четвърт час.Асвел направи фамозен обрат, след като изостана рано в срещата. Олимпиакос имаше двуцифрен аванс още в първата част, а във втората той стигна до 20 точки. Почивката дойде при 49:31 за гръцкия тим, но никой не предвещаваше какво ще стане след подновяването на играта.Асвел съкрати изоставането си наполовина в третия период, а серията стигна до 13-0 в четвъртата, за да се стигне до една точка разлика.

Първото равенство дойде при 70:70, а домакините поведоха за първи път със 74:73.Ларендзакис отбеляза за Олимпиакос, а след това Амин Нуа се превърна в големия герой на мача, с тройка със сирената за успеха.На 22 декември Олимпиакос приема Цървена звезда у дома, а до края на годината има и дерби с Панатинайкос от Евролигата – на 30 декември.