Везенков с нов силен мач и нова победа в Евролигата(ВИДЕО)

0
- -

Александър Везенков и неговият Олимпиакос успяха бързо да забравят за поражението от Монако преди два дни и да се завърнат на победния път в Евролигата. Българският национал и съотборниците му постигнаха успех при гостуването си на АСВЕЛ, побеждавайки френския шампион с 94:80 (26:26, 21:17, 22:21, 25:16) в зала „Астробал“ във Вильорбан. „Червено-белите“ се пребориха за победата чрез стабилно представяне в последната четвърт, в която си осигуриха двуцифрената преднина.

Везенков изигра поредния си блестящ мач с екипа на Олимпиакос, като отново той се отличи с най-високия коефициент на полезно действие в своя отбор. Крилото оформи дабъл-дабъл с 18 точки, 10 борби, 2 асистенции и 1 открадната топка по пътя към недостижим КПД от 26. При стрелбата си българинът бе 6/9 от зоната за две точки и 2/5 от тройката, като той постигна всичко това за 31 минути на паркета като титуляр в предградието на Лион.
Иначе, Тайлър Дорси стана най-резултатен за победителите с 21 точки и 7 борби. Костас Слукас се включи прекрасно от резервната скамейка и навъртя 15 точки и 9 асистенции, а Костас Папаниколау се отчете с 11 точки. За отбора на АСВЕЛ Матю Страсел наниза 16 точки. Юсуфа Фал и Реймър Морган реализираха по още 12 точки, а Дилън Осетковски беше точен с 11 точки на личния си актив.

По този начин Олимпиакос записа 18-ия си успех за сезона в Евролигата и се изравни по брой победи с Реал Мадрид. Гръцкият гранд разполага с баланс от 18-9 на третото място в класирането, докато „белите“ са втори с 18-8 и мач по-малко от директния си съперник. Олимпия Милано също дебне в борбата за второто място, тъй като момчетата на Еторе Месина са четвърти със 17-8, но и имат два мача в ръкава си в сравнение с Олимпиакос.