Везенков с първи трофей след завръщането си в Гърция(ВИДЕО)

0
- -

Най-добрият български баскетболист – Александър Везенков, изигра пореден силен мач, откакто се завърна в Олимпиакос. Той бе най-резултатен за своя тим при победата над Панатинайкос с 86:85 във финала за Суперкупата на Гърция.

В Двореца на спорта Калитеа на остров Родос Олимпиакос взе превес в първите 10 минути и поведе с 21:16. До края на първото полувреме Панатинайкос не успя да се върне в мача и на почивката авансът на тима на Александър Везенков бе 7 точки.
Ситуацията на паркета се промени в третата четвърт, която бе спечелена от ПАО с 24:18 и така преди последните 10 минути разликата бе само 1 точка. В последната част от мача Везенков бе изключително деен и с няколко ключови отигравания помогна на Олимпиакос да задържи крехкия си аванс, като по този начин се поздрави с драматичната победа. Той накара феновете на Олимпиакос да скандират името му, тъй като бе безмилостен и показа, че заслужено е един от най-добрите баскетболисти в Европа.

Българският национал прекара 31 минути на паркета, като за това време вкара 20 точки и добави 4 борби и 1 асистенция. Тайлър Дорси добави 18 точки, 3 борби и 2 асистенции за 26 минути в игра за гранда от Пирея. Най-резултатен за Панатинайкос пък бе Мариус Григонис със своите 19 точки, 4 борби и 1 асистенция за 25 минути в игра.

За Олимпиакос Суперкупата е трета поредна в Гърция, като така Везенков и компания дадоха заявка, че ще са основен фактор в местното първенство и имат шансове за добро представяне и в Евролигата.