Вихрен обърна Беласица на Царя

0
vihren novi
- -

Беласица Петрич загуби с 1:2 последната си проверка преди старта на сезона във Втора лига, като допусна обрат от Вихрен Сандански на стадион „Цар Самуил“. Срещата бе по-специална за наставника на Вихрен Николай Николов -Чезето,който преди 2 години вкара Беласица във Втора лига.

През първата част нулевото равенство се запази, като опасни удари от фаул на Аспарух Смилков и Андон Гущеров не намериха целта.

След почивката „комитите“ натиснаха противника и логично успяха да поведат в резултата след красив гол на Аксел, който залъга двамата от защитниците и с мощен удар под гредата откри резултата. Пред Лукас Гроси се откри добра възможност, останал очи в очи с вратаря, но ударът му бе слаб.

Само в рамките на три минути „комитите“ допуснаха пълен обрат, след!като първо гостите изравниха от дузпа, а след това груба грешка в защита позволи отбелязването на втори гол във вратата на домакините.И двете попадения бяха дело на Методи Костов -Джек.

В заключителните минути Бела опита да изравни резултата. В добавеното време Васил Божинов насочи добре кълбото от фаул, но вратарят на Вихрен предотврати сигурен гол.