Актьорът и голям фен на Левски – Владислав Карамфилов – Въргала – сподели пред „Мач Телеграф“ очакванията си за предстоящата среща на „сините“ с ЦСКА-София. Той коментира и филма за Георги Аспарухов, където участва.
„Предстои един от най-емоционалните моменти в нашето първенство. Това е мачът на мачовете в България. Това е огромна отговорност за всички, които ще вземат участие в този двубой. Всяко пренавиване води до излишно напрежение. Но без тази емоция се обезсмисля тази среща. Ние, феновете, имаме нужда от това напрежение и тази емоция. Много са малко нещата, които могат да ни вдъхновят, заредят и изпълнят с надежда. Тази събота ще бъде различна. Каквото и да си говорим, живеем с надеждата, че постоянно излизаме на правилен път и нещата ще се наредят. Много е трудно, защото това, което се случва на терена, зависи от онези, които са в канцелариите. А те считат себе си за най-важни и не създават условия, които да вдъхновят хората да развиват спорта и изкуството, наречено футбол. Левски и ЦСКА през годините отстъпиха. Сега на 19-ти това не е просто футболен мач, а двубой, в който ние хората извън терена и тези долу на него, виждаме като битка на честта. Рицарски двубой! Предвид формата на двата тима, Левски ще влезе в ролята на фаворит. Сега, за разлика от преди една година, „сините“ са се развили и са в подем. А вече е и ред на Левски да излезе от тази среща като победител, защото в последните мачове нещата не се получаваха. ЦСКА в последно време демонстрираше по-добра форма“, започна Въргала.
„Лудогорец също играе като останалите отбори. Ако няма първенство, в което да поддържаш формата си и да изграждаш манталитета и спортния хъс, няма как след това да излезеш да играеш в европейските клубни турнири и да искаш да играеш брилянтно. Посредствеността е заразна. Лудогорец в този момент изглежда като всеки един друг български отбор. В събота искам да видя едни „сини“ сърца, които са готови на всичко, за да спечелят. Искам това да бъде постигнато по спортсменски начин. Желанието ми е да станем свидетели на една среща, наситена с много емоции и в крайна сметка Левски да излезе победител“, продължи той.
„Този мач се печели със сърце. Това са треньорски мачове с определено разчитане на противниковата тактика и възможности. Играчите ще имат конкретни задачи, които да доведат до резултат в твоя полза. В интерес на истината, ако тръгнем на юруш, шансът да победим не е малък. Така беше и през 1994-та година в САЩ. Тактиката беше отпред на Стоичков и Сираков, а отзад да не преминават през Трифон. Не сме стигнали до нивото да играем с много интелект. Лудогорец го демонстрира в някои мачове в Европа. Давам тях за пример, защото те са лицето на футбола у нас през последното десетилетие, а и повече. И те сега не са в оптимална форма. Всичко в дербито е въпрос на това кой ще покаже по-голямо сърце. Най-вече това! В Левски има играчи, които съм сигурен, че ще излязат с огромно желание, хъс и амбиция. Те ще оставят всичко от себе си на терена, за да си тръгнат с победата и да зарадват всички „сини“ привърженици. Нека това да се случи с достойна игра. Нека да бъде един истински празник на спорта. Видя ли, че съдията става център на внимание, ще ми стане тъжно. Дано в това дерби съдиите да не обслужват някой отбор!“, заяви той.
„За мен беше чест да участвам във филма за Гунди. Този филм е повод за национална гордост и за уважение. Гунди, освен че е една от ярките фигури във футбола и спорта, е една от големите личности и носител на изключителни човешки качества. Това, че тези хора създадоха филма, заслужава само уважение. Те направиха нещо, пред което аз мога само да се поклоня. Такъв филм аз не мога да направя. Мога да направя други, но не и такъв. В този прецизен филм влизат много от истинските истории на Георги Аспарухов, плюс легендите. Да намериш начин да събереш в 2 часа и 45 минути един цял човешки живот е трудна задача и изключително постижение. Левски и Гунди стоят близо един до друг в сърцето на българина. Единият се е посветил на това България да бъде свободна, а другият – на спорта и хората. В нашата страна към великите български личности се излива каква ли не помия. И когато се намериха едни хора да почетат паметта на една от светлите личности на България това ме изпълва с възторг и възхищение. Младите хора какви примери могат да имат. Те нямат живи герои. Сега във филма за Гунди се вижда какъв е бил животът му и какво е правил един човек, за да се превърне в легенда и любимец на народа. Затова този филм е много важно събитие за духа на България“, завърши Въргала.