Всички отбори с по 4 точки, но Украйна е аут от Евро 2024 след равенство с Белгия

0
ukraina belgiq
Снимка: x.com/BelRedDevils

Украйна и Белгия не излъчиха победител в последен мач от група E на Евро 2024. На „Щутгарт Арена“ съперниците не стигнаха до попадение, завършвайки 0:0. Интересно е, че всички тимове в групата завършиха с 4 точки. Украйна обаче остава на последното място и отпада от надпреварата.

В 7-ата минута Кевин Де Бройне изведе Ромелу Лукаку, но нападателят стреля в ръцете на Анатолий Трубин.

13 минути по-късно Украйна отговори с първия си точен удар, дело на Роман Яремчук от дистанция.

В следващата атака Артьом Довбик получи възможност, но не успя да насочи точно.

Кевин Де Бройне стреля от пряк свободен удар в 33-ата минута и беше близо до това да изненада Трубин, но топката излезе в аут.

В края на първото полувреме двата отбора си размениха по един точен удар, дело на Судаков и Де Бройне.

В 65-ата минута удар на Лукаку от 12 метра не затрудни вратаря.

В 73-ата минута истински снаряд на Караско бе отразен от Трубин.

Украйна отговори в ответната атака. Довбик получи на ъгъла на вратарското поле и шутира, но защитник на Белгия протегна крак в последния момент и блокира топката.

В 79-ата минута изстрел на Добвик от наказателното поле профуча до дясната греда.

240 секунди по-късно Малиновски стреля директно от корнер, но Кастеелс изби от голлинията.

В 87-ата минута Бакайото нанесе удар от наказателното поле, който премина покрай дясната греда.

В 1-ата минута на даденото продължение Украйна можеше да стигне до победата. Малиновски нахлу в наказателното поле и шутира от чиста позиция, но право във вратаря.

УКРАЙНА: Трубин; Забарний, Сваток, Матвиенко, Зинченко; Тимчик, Судаков, Бражко, Шапаренко, Миколенко; Яремчук, Довбик

БЕЛГИЯ: Кастеелс; Кастан, Фаес, Вертонген, Теате; Тилеманс, Онана, Де Бройне; Доку, Лукаку, Тросар