Ямбол посече Берое с 1 точка, в мач с 221 точки

0
qmbol beroe
Снимка: НБЛ
- -

Ямбол прекъсна серията от девет поредни победи на Берое в НБЛ, след като надви тима като гост с резултат 111:110 в мач от 16-ия кръг. Отборите изиграха оспорван и много резултатен мач, а гостите бяха по-добри в края и стигнаха до успеха, с което прекратяват своята серия от четири поредни загуби. До момента те имат 4 победи и 10 загуби – колкото Академик София, с който делят седмото място в класирането, а беройци са втори с 11-3. В следващия кръг Ямбол посреща Академик Бултекс 99, а Берое гостува на Черно море Тича.

Много равностойно първо полувреме, преминало през много обрати и висока резултатност доведе до 10 точки в полза на ямболии на почивката. След 34 точки в третата част Берое успя да стопи почти целия си пасив, а след три последователни тройки в началото на последната поведе с 10 точки. Ямбол обаче отвърна със серия от 12:5, за да намали разликата. В последните три минути ямболии направиха серия от 10:0 след много пропуски на домакините, за да поведат със 110:105, а в края спечелиха надлъгването на наказателни удари.

Гостите направиха страхотен процент за стрелба – 70% за две точки и 55% (10/18) от тройката. Домакините пък нанизаха 19 тройки при успеваемост 61% и имаха повече борби, но това не стигна за победа, след като допуснаха повече грешки, а Ямбол вкара 54 срещу 30 точки в подкошието.

Днес Ямбол беше без Ивко Ивков, а за Берое, който играе трети мач за пет дни не играха Конър Франкамп, Далин Бачински и Ивайло Тонев.

Шестима баскетболисти на победителите записаха двуцифрен актив, като Станислав Говедаров завърши с 32 точки и 7 асистенции, 23 отбеляза Айзея Уилямс, а 16 – Стоян Петков.

За Берое Тре Когинс записа 27 точки и 8 борби, 19 точки добави Николай Стоянов, а 18 – Тихомир Желев.