Янтра и Добруджа със зрелищно реми

0
arda qntra
- -

Янтра и Добруджа завършиха наравно 2:2 в интригуващ сблъсък от седмия кръг на Втора лига, игран на стадион “Христо Ботев” в Габрово. Мартин Тошев (8’, 66’) отбеляза двата гола за “ковачите”, а за гостите от Добрич се разписаха Димитър Пиргов и Румен Руменов, съответно в 16-ата и 28-мата минута.

В петата минута Петър Казаков отправи опасен удар от далечно разстояние, който профуча над горната греда. Три по-късно домакините откраднаха топката в половината на противника и развиха добро нападение по левия фланг. Христо Митев центрира към наказателното поле, а там Димитър Пиргов не действа по най-добрия начин и позволи на Мартин Тошев да открие резултата.

Добруджа реагира мигновено и стигна до изравително попадение в 16-ата минута. След изпълнение на корнер футболист на „ковачите“ отклони кълбото към собствената си врата, но то се отби в страничния стълб. При добавката Пиргов стреля с глава и възстанови равенството – 1:1.

Янтра бързо можеше да върне преднината си, след като Тошев получи страхотно подаване в наказателното поле, но Богдан Костов блокира изстрела му и предотврати сигурен гол.

В средата на първото полувреме Мартин Тошев и Айвън Ангелов взаимодействаха по чудесен начин помежду си, а последният се озова очи в очи с Георги Аргилашки, но стражът на гостите се отличи с блестяща намеса.

Малко преди да измине половин час от началото на двубоя тимът на Атанас Атанасов осъществи пълен обрат. Румен Руменов беше изпуснат от защитата на „ковачите“ и от близко разстояние се разписа във вратата на Борис Груев.

В 38-мата минута Антон Иванов имаше добра възможност да реализира трето попадение за своя тим, но този път Груев внимаваше и запази резултата непроменен.

В добавеното време на първата част Джорджио Димитров беше изведен на добра стрелкова позиция, но стражът на Янтра се справи с опасността и този път.

В 51-вата минута гостите организираха бърза контраатака, която завърши с удар на Антон Иванов в тялото на Мартин Ангелов. Три по-късно Мартин Тошев шутира от трудна позиция, но топката премина встрани от целта.

В 66-ата минута Божидар Томовски проби отдясно и центрира към пеналтерията, където Мартин Тошев изпревари Димитър Пиргов, а след това преодоля и Аргилашки за 2:2.