Ясен Петров: Стари, елементарни грешки! Продължаваме да работим в този вариант

0
Снимка: facebook.com/BulgarianNationalTeam
- -

Селекционерът на България – Ясен Петров – сподели мнението си за загубата с 1:2 от Катар в контролна среща.

„Катар е стойностен отбор, предупредих футболистите. След 15-ата минута, в които бяхме много плахи, излязохме напред, не стояхме лошо, както и в началото на второто полувреме, когато върнахме гола. Допуснахме много елементарни грешки в защита. Когато допуснеш, наказан си. За дузпата не знам – имаше съмнения за засада. Не трябва да допускаме такива грешки.

Тук сме от 4 дни. Времето е доста различно от България, изключителна влага. Опитахме да използваме целия наличен потенциал, защото след 3 дни ни предстои и мач с Хърватски. Шест смени имахме право да направим и ги направихме.

Николай Михайлов е най-големият в отбора, най-опитният. Най-нормално е той да бъде капитан. Между трима трябваше да избираме – Ники, Жоро Костадинов и Божиков.

Физически не стояхме чак толкова зле. Домакините са по-приспособени към тези условия. Мисля, че отговорихме.

Продължаваме да работим в този вариант. Имаше неща, които два дни работихме – на моменти се получиха, на моменти – не. Допускаме едни стари, елементарни грешки. Те са плод на това, че взимаме много хора от чужбина, а те в последно време не играят, нямат игрова практика и отпадат към 60-а – 70-а минута. Нямаме избор – на този състав сме се спрели, ще продължаваме да работим“, коментира Петров.