Юноша на Левски донесе важна победа на лидера във Втора лига

0
nesebar carsko selo 58
- -

Лидерът във Втора професионална лига Царско село спечели дербито на XX кръг срещу Локомотив (София). Въпреки че се оказаха догонващи в резултата още в 38-ата секунда след гол на Цветомир Вачев, футболистите на Никола Спасов стигнаха до пълен обрат и заслужени три точки.
Изключително силен мач за „царете“ изигра юношата на Левски Атанас Кабов, който се отличи с гол и асистенция. Младокът първо бе в основата на изравнителното попадение в 15-ата минута, когато сложи топката на главата на Антонио Георгиев, а в 50-ата сам реализира много хубав гол за 2:1.
С победата лидерът направи нова уверена крачка към така жадуваната историческа промоция в елита на България. Царско село събра 55 точки в актива си и поне временно се отдалечи на цели 12 пред втория Монтана, който в понеделник гостува на дубъла на Лудогорец. Локомотив (София) пък остава на осмата позиция с 25 точки на сметката си.
За щастие, този път битката между двете страни се води само на терена, като сериозни скандали и сблъсъци на терена и извън него през 90-те минути нямаше. Миналата пролет именно Локомотив бе един от отборите, които победиха Царско село в края на сезона като гост и разбиха надеждите на Стойне Манолов и компания за първото място в групата и историческа директна промоция в елита. В скандално ръководения от Ангел Ангелов двубой тогава днешните домакини бяха водени от Веселин Великов, а гостите – именно от Додич, който впоследствие ги прати на бараж, загубен изключително драматично от Витоша (Бистрица) след изпълнение на дузпи.През есента пък друг роден рефер, който неведнъж си е навличал гнева на феновете – Валентин Железов, едва се прибра в съблекалнята, след като привържениците на Локомотив нахлуха на терена след загубата с 0:1. Впоследствие тимът от “Надежда” бе наказан с лишаване от домакинство за няколко срещи. Днес с ръководството на срещата обаче бе натоварен опитният Николай Йорданов, който се справи с тежката задача и ръководи по перфектен начин мача.