За 12 години: Добруджа и Локо (Пд) играят за четвърти път за Купата

0
lokomotiv plovdiv otbor
Снимка: lokomotivpd.com
- -

Добруджа и Локомотив Пловдив се изправят днес за четвърти път един срещу друг в мач за Купата на България през последните 12 години. На 3 декември 2011-а смърфовете печелят категорично с 4:0 в Добрич. Срещата е от осминафиналната фаза на турнира. Хеттрик за черно-белите, които са водени от Емил Велев-Кокала, бележи Драги Коцев (1, 65, 90), а едно попадение добавя Джереми Родригес (78). По-късно Локо губи финала от Лудогорец в Бургас с 1:2.

През март 2014-а Добруджа и Локо Пд спорят на четвъртфиналите, които са в две срещи на разменено гостуване. Смърфовете решават всичко още в Добрич. На стадион „Дружба“ те са категорични – 3:0 след голове на Здравко Лазаров (31), Аласан Н‘Диайе (51) и Крис Гади (75). Седмица по-късно черно-белите бият с 2:0 и в реванша с попадения на Хозеф Мендес (27) и Пак Крис Гади (62), Локо пак е спрян от Лудогорец, но вече на полуфиналите.

Така във въпросните 3 мача Добруджа не само че не печели, но и не вкарва гол – 0:9./ „Тема спорт“