Загорец си тръгна с победа от Казанлък

0
zagorec chernomoretz (15)
- -

Загорец (Нова Загора) надви Розова долина с 2:1 в Казанлък. Срещата е от 14-ия кръг на Югоизточната Трета лига. Първата част беше спокойна, без критични моменти пред вратите. Единственото изключение е в 34-ата минута, когато Кристиян Стоилов беше изведе сам срещу вратаря на домакините, насочи топката, покрай него, но тя се удари в гредата. Гостите си осигуриха успеха за 12 минути в средата на второто полувреме.

Първо Иван Петров получи пас от дълбочина и с плътен удар разтресе мрежата на „розите“ в 59-ата минута. Отговорът беше след 120 секунди удар на Николай Георгиев, но извън вратата на Загорец. В 71-ата минута Георги Топалов изведе Пламен Иванов и той насочи топката под плонжа на казанлъшкия страж за 0:2. Димитър Димитров уцели гредата на гостите в 78-ата минута. В 87-ата пък Никола Арнаудов реализира почетното попадение за Розова долина с шут от далеч.