Защо Генчев пренебрегва Папи Галчев?

0
patrik gabriel galchev marin petkov
- -

Преди година Патрик-Габриел Галчев беше в може би най-силния етап в кариерата си. Той се включи много силно в домакинския мач срещу Айнтрахт Франкфурт на препълнения „Васил Левски“, завършил 1:1. Логично, Папи, какъвто е прякорът на 23-годишния футболист, беше и национал. Не само Младен Кръстаич го викаше, ами и той беше титуляр, като на 10 септември 2023 г. записа 63 минути при нещастната ни загуба с 1:2 от Черна гора. Мач, в който нашите бяха по-добри, но нямаха никакъв късмет и паднаха в края. През есента на миналия сезон Галчев изигра 11 мача в първенството, 3 в Лигата на конференциите и 2 за Купата на България – общо 16 и то в конкуренцията на Жереми Петрис. Към днешна дата Галчев има всичко на всичко 3 записани двубоя, в които е шокиращ броят на минутите – 9. Логично с толкова малко игрово време Илиан Илиев изобщо не вика 23-годишния левскар в държавния тим.

Ники Илиев: Хубаво е да гледаш Левски първи! Титлата много липсва на феновете, те жадуват за нея

И тук стигаме до въпроса – защо Станислав Генчев не харесва Патрик-Габриел Галчев? Ясно е, че неговият фаворит за десния фланг е Алдаир. И да, португалецът започна силно сезона, макар и да не е блестящ в последните 3 срещи. И от самолет се вижда, че Алдаир не може да издържи физически повече от 70 минути при интензивното темпо, на което играе. И точно в този момент сякаш идва времето на Галчев да влезе в игра. Но не. Генчев изобщо не го брои за футболист.

Ясно е, че Папи не е лесен характер. Помним, че преди 2 години Станимир Стоилов го извади от състава, защото не се зарадва на гол срещу Локо Сф, защото видиш ли, бил някога в школата на „железничарите“. Но с отсъствието на Галчев Левски губи и добър изпълнител на статични положения. Все още пред очите ни е страхотният му гол от фал срещу Арда през февруари.

„Син“ полузащитник трябва да излезе на сцената

Галчев има 92 мача за Левски на 23 години, в които е реализирал 2 гола и е дал 9 асистенции. Само ще отбележим, че до момента в цялата си кариера 2 години по-възрастният от Галчев негов пряк конкурент Алдаир има… 3 асистенции. А за модерния бек знаем, че е много важно да може да допринася не само в защита, но и в отбелязването на попадения.

Точно заради всичко това сякаш изглежда добре Станислав Генчев да погледне отново към Патрик-Габриел Галчев, който може да не е блестящ в дефанзивен план, но е силен в атакуващ. А в последните 3 кръга „сините“ вкараха само 1 гол…/ „Мач Телеграф“