Здравко Димитров със силен мач в Турция

0
zdravko dimitrov
- -

Българският национал Здравко Димитров се отчете с асистенция при успеха на своя Бодрумспор с 3:1 у дома срещу Адана Демирспор в мач от 7-ия кръг на турската Суперлига.

На своя стадион Бодрумспор поведе в 13-ата минута, когато Здравко Димитров комбинира с Георги Пушкаш и румънецът преодоля вратаря на гостите Ведат Каракуш за 1:0!

Десетина минути след началото на втората част Таулант Сефери удвои аванса на домакините, които обаче, допуснаха гол в 60-ата минута, когато се разписа Андрю Гравийон.

В 78-ата минута Здравко Димитров получи жълт картон, а 2 минути след това тимът му пропусна дузпа чрез Сефери.

Седем минути преди края на редовното време обаче, Бодрум успя да стигне до трети гол, който вкара Пушкаш в 83-ата минута, като така успеха отиде за Бодрумспор.

С тази победа Здравко Димитров (който игра до 86-ата минута) и компания събраха 9 точки и се изравниха с тима на Станимир Стоилов – Гьозтепе, който е на 7-ата позиция. Адана Демирспор, от своя страна, остава последен с точка в актива си.