Жалко! България U17 вкара от съблекалнята на Португалия, но допусна обрат в самия край

0
Снимка: facebook.com/BulgarianNationalTeam
- -

България U17 загуби от Португалия в директен сблъсък за първото място в Група 8 на елитната квалификация за Евро 2022. На стадион „Жоао Кардосо Стейдиъм“ в Тондела „лъвчетата“ отстъпиха с 1:2.

С успеха днес Португалия си гарантира участие на европейското първенство. За него се класира победителят от всяка група, както и най-добрите 7 сред вторите тимове от всички 8 групи. Така България трябва да търси задължителна победа в последния си мач срещу Ейре.

България започна ударно и поведе преди да са изтекли 120 секунди игра. Роберто Райчев изведе отляво Нгуен До. Последният от своя страна намери във вратарското поле Борислав Маринов, който прати топката в мрежата за 1:0.

3и минути по-късно рикошет в Маринов за малко не изненада Алекс Божев, но стражът все пак успя да избие.

В 25-ата минута Божев отново се намеси отлично, избивайки опасен удар на Иван Лима.

240 секунди по-късно Португалия изравни. Жоао Консейсао намери Усман Джалоу, който се разписа за 1:1.

Малко преди края на полувремето иберийците можеха да стигнат до пълен обрат. Родриго Рибейро обаче от чиста позиция нацели гредата.

Това се случи в 86-ата минута. Усман Джало успя намери Густаво Варела, който за втори път прониза Божев за крайното 2:1 в полза на Португалия.

БЪЛГАРИЯ: 1. Алекс Божев, 2. Слави Чакъров, 15. Петър Господинов, 5. Росен Маринов, 4. Симеон Василев, 15. Нгуен До, 8. Антоан Стоянов, 20. Неджиб Хаджа, 10. Асен Митков, 9. Роберто Райчев, 11. Борислав Маринов

ПОРТУГАЛИЯ: 12. Диого Фернандеш, 2. Жоао Консейсао, 3. Луиш Гомеш, 14. Диого Монтейро, 13. Мартим Фернандеш, 16. Джало, 15. Рафаел Луиш, 8. Жоао Велозо, 19. Иван Лима, 7. Родриго Рибейро, 20. Жозе Родригеш