Жалко! Изтървахме отново победата за секунди

0
balgariq ungariq
- -

България завърши 2:2 с  Унгария  в групата за класиране на Европейско първенство. Отборът няма никакви надежди за еврофиналите, като победата беше изтървана в последните секунди. Националите се хвърлиха мъжки и изиграха двубой, за който заслужават адмирации. Това бе и дебюта на новия треньор Илиан Илиев. Мачът се игра на празни трибуни, на фона на драматични протести край стадион Васил Левски.

Първият шанс в двубоя бе за Унгария, който бе още във втората минута.

Унгарците поведоха в резултата в 10-ата минута, когато Мартин Адам засече топката във вратата на Даниел Наумов след центриране на Доминик Собослай.

В следващите минути тимът на Марко Роси обсади вратата на Даниел Наумов.

В 20-ата минута България до стигна до първа възможност Кирил Десподов се откъсна добре в наказателното поле, но не успя да стреля, след което пробва да върне назад към нахлуващия Филип Кръстев, но топката на достигна до халфа.

В 24-ата минута „лъвовете“ успяха да изравнят резултата с гол на Спас Делев.

В 36-ата минута Валентин Антов получи втори жълт картон и остави съотборниците си с човек по-малко на терена. Само две минути след това Илия Груев получи директен червен картон за нарушение срещу Ендре Ботка. Реферът Даниел Стефански преразгледа лично с ВАР ситуацията и отмени червения картон на Груев и давайки жълт на Ботка за симулация.

Унгарците започнаха по-акитвно и второто полувреме. В 52-ата минута Собослай стреля от пряк свободен удар на границата на наказателното поле, но покрай вратата на Наумов.

57-ата минута и унгарците останаха с човек по-малко, след като Милош Керкез получи втори жълт картон за нарушение срещу Алекс Петков.

В 68-ата минута Собослай нахлу към наказателното поле и отправи удар от границата му, но не намери очертанията на вратата.

Малко по-късно Делев изтърва от изгодна позиция.

Играта продължи да бъде напрегната, с лек превес на унгарците.

В 77-ата минута главният съдия отсъди дузпа за България за нарушение срещу Кирил Десподов, който се зае с изпълнението на наказателния удар и се разписа за 2:1. Преди това Десподов направи фантастичен рейд в стил Диего Марадона.

Малко след това той бе сменен, а на негово място влезе Русев.

В 82-ата минута Собослай стреля силно от пряк свободен удар, но топката профуча край вратата на Наумов.

В добавеното време Наумов отрази много опасна атака на гостите.

В последните секунди Унгария изравни, след автогол на Петков.