Жалко! Вики Томова поведе на поставената под номер 11, но загуби

0
viktoriq tomova (3)
Снимка: БОК, Йордан Петков
- -

Първата ракета на България Виктория Томова отпадна във втория кръг на олимпийския турнир по тенис след поражение от поставената под номер 11 Ема Наваро (САЩ) със 7:6(5), 4:6, 1:6 за 2:22 часа на корт номер 6 в комплекса „Ролан Гарос“.

29-годишната софиянка, която днес се изкачи до рекордното в кариерата си 46-о място в световната ранглиста, се противопостави сериозно на 15-а в света Ема Наваро (САЩ) в първите два сета, след което получи дискомфорт в китката на играещата дясна ръка и не успя да се противопостави, въпреки че продължи да се бори за всяка точка.

Томова на два пъти имаше пробив аванс в началото на мача, като при 5:4 сервираше и поведе с 40:15, но пропусна двата поредни сетбола и позволи на съперничката си да изравни. В последствие американката обърна до 6:5 и пропиля две възможности да спечели частта при подаване на Томова. В последвалия тайбрек 29-годишната софиянка дръпна с 6:4 точки и при четвъртия си шанс все пак затвори сета.

23-годишната Наваро, която достигна до четвъртия кръг на „Ролан Гарос“ и до четвъртфиналите на „Уимбълдън“ в последните два месеца, започна по-добре втората част и реализира брейк за 3:2, но Томова веднага го върна. Последва маратонски гейм, в който българката пропиля общо четири геймбола след аванс от 40:0 и отново загуби подаването си, след което американката запази аванса си и изравни резултата в сетовете след 6:4.

Наваро продължи серията си на шест поредни гейма и дръпна 5:0 в третата част, след което Томова проби, но веднага след това пропиля геймбол на собствен сервис и допусна нов пробив, с което беше сложен край на срещата.

Американката ще играе в третия кръг срещу шестата в схемата и седма в света Цинвън Чжън (Китай).