Футболният агент Николай Жейнов излезе с коментар относно темата за чужденците и липсата на възможности за българските футболисти.
Публикуваме позицията на Жейнов без редакторска намеса:
Темата за чужденците и липсата на възможности за българските футболисти отново стана актуална, а някои футболни „специалисти“ не пропускат да се упражняват по нея с празни приказки. Преди почти шест години дадох пример с унгарския модел на бонификации за използване на местни играчи, но оттогава ситуацията остава същата – говорим, обещаваме, но реално нищо не правим. Всички се правят, че искат промяна, но истината е, че няма никакво желание за такава.
Още по-абсурдно е как клубовете постоянно се оплакват от квотата за чужденци, но въпреки това сами си я запълват до последно, сякаш някой ги принуждава. Истината е, че никой не ги кара да имат петима играчи извън ЕС – това е изцяло тяхно решение.