Ботев с летящ старт в Лига Европа (ВИДЕО)

0
- -

Ботев победи като гост албанския Партизани и направи много силна първа крачка в Турнира за Лига Европа. Така пловдивчани си увеличиха значително шансовете за реванша в надпреварата.

Ботев можеше да открие резултата още в първата минута, когато Крум Стоянов изскочи сам срещу вратаря, но си бутна дълго топката и Ходжа я улови.

Така се стигна до 5-ата минута, когато Сукай стреля от наглед безопасно разстояние, но и след недобра намеса на Чворович топката влезе във вратата на Ботев – 1:0 за домакините. Малко по-късно Неделев шутира от удобна позиция, но покрай дясната греда.

Постепенно българският тим заигра по-добре и натисна своя противник. В 23-ата минута Тодор Неделев отправи мощен шут, който Ходжа с мъка отстрани. Секунди по-късно вратарят на албанците се намеси по-добре при пореден изстрел, този път на Бризола. Последва извеждащо подаване към Крум Стоянов, но нападателят не отигра добре положението и позволи топката да му бъде отнета.

В тези минути пловдивчани можеха да получат право да изпълнят и дузпа, когато опасен шут на Неделев бе спрян с ръка от Атанда, но реферът остана безмълвен.

Логичното се случи в 27-ата минута, когато Ботев изравни. Омар Косоко отправи страхотен шут от 23-24 метра, който се заби в долния ляв ъгъл на албанската врата – 1:1.

След изравнителния гол Ботев продължи да доминира. В 33-ата минута Неделев изпълни пряк свободен удар от 22 метра фронтално срещу вратата, но Ходжа спаси.

В 41-ата минута Ботев бе изключително близо до пълен обрат. Косоко отне топката в центъра на терена и подаде към Крум Стоянов, който от своя страна пак върна към голмайстора на българския тим в този мач, но шутът на нападателя от Бенин срещна дясната греда.

В началото на втората част канарчетата отново наложиха превъзходство и в 52-ата минута бяха близо до втори гол, когато Крум Стоянов се озова на удобна позиция, но шутът му от 17 метра фронтално срещу вратата излезе в аут.

След час игра Ботев организира добра атака, която завърши с бомбен изстрел на Стоянов, който Ходжа с мъка изби в корнер. Малко преди това албанците претендираха за дузпа на Панов срещу Мазрекай, но реферът прецени, че нарушение няма и играта продължи. Заради невероятната жега десет минути по-късно се наложи главния рефер да дава почивка за глътка вода. В 77-та минута Балтанов стреля силно, но в ръцете на вратаря на Партизани. Пловдивчан играеха със замочувствие и импровизация и диктуваха събитията на терена.Това беше материализирано в 88-та минути, когато Косоко забоде третия гол за своя отбор и втория в неговия актив за мача. Ботев заслужено победи и ще влезе като абсолютен фаворит във втория мач.реванш.

Партизани: 12. Албан Ходжa, 15.Блерим Котобели,23.Содик Атанда, 22.Лабинот Ибрахими, 22.Арбнор Фейзулаху, 10.Идриз Бата, 19.Лоренц Траши, 77.Герхард Прогни, 88.Емилияно Вила, 14.Ментор Мазрекай, 20.Джевахир Сукай
Резерви: 1.Дашамир Джика, 99.Рейналдо Калари, 5.Гезим Красничи, 11.Юрген Барди, 7.Реалдо Фили, 25.Мустафа Енок Джиджиуа, 95.Лаурен Исмаилай
Треньор: Сюлейман Старова

Резултат с изображениеБотев: 99.Иван Чворович, 25.Крум Стоянов , 70.Пламен Димов, 4.Виктор Генев, 23.Йордан Минев, 2.Цветомир Панов, 20.Омар Косоко, 17.Лъчезар Балтанов, 8.Тодор Неделев, 7.Фелипе Бризола, 14.Меледже Омнебес
Резерви: 1.Даниел Кайзер, 26.Радослав Апостолов, 24.Лазар Марин, 5.Кристиан Димитров, 10.Серкан Юсеин, 6.Алваро Юлиано, 11.Тони Тасев
Треньор: Николай Киров