България трета в крайното класиране по кикбокс на Балканското Първенство

0
- -

Приключи Балканското първенство по кикбокс в Черна гора. България се класира на трето място в отборното класиране измежду 8 държави участници, като преди нас се класираха състезателите на Сърбия и Босна и Херцеговина. Полина Галинова спечели Балканската титла, като изигра много добър мач и убедително надигра Европейската шампионка за кадети в категорията от Сърбия. Огнян Мирчев направи уникален мач срещу Световния и Европейски шампион за кадети също от Сърбия и заслужи аплодисментите на цялата зала. Димитър Пенчев с присъщия си стил надделя над изключително агресивен противник от Косово и спечели Балканската титла в кат.до 67 кг.при мъжете. Труден противник от Босна преодоля и Иван Иванов, с което заслужено спечели шампионската титла. В стил киклайт контакт в кат. до 79 кг. Тодор Христов спечели Балканската титла след като преодоля състезател от Словения. Стоян Петков в кат.до 71 кг.се раздаде докрай, но загуби по точки от представителя на Сърбия в категорията. Така равносметката от участието на състезателите на Българска конфедрация по кикбокс и муай тай в Балканското първенство е 6 златни, 3 сребърни и 3 бронзови медала.
Главния секретар на Конфедерацията по Кикбокс и Муай Тай Мария Бомбова, отново донесе късмет на състезателите. Тя е талисман на националния отбор.