Грозни сцени на дербито ЦСКА – БУБА (ВИДЕО)

0
- -

Грозни сцени се разиграха на баскетболното дерби ЦСКА – БУБА от юношеската Суперлига. „Червените“ загубиха с 67:74 в собствената си зала „Румен Пейчев“, а най-добрият им играч Ивайло Тонев беше дисквалифициран в края на първото полувреме.

Скандалът беше провокиран от Марин Марин, който бутна в гръб Георги Кендеров, но реферите спестиха изгонването на състезателя на БУБА. Тонев реагира остро, а в скандала се включиха и двамата треньори, които използваха доста остри думи. Отнесе го обаче само състезателят на ЦСКА, който до момента беше реализирал 7 точки.

Отстраняването му до голяма степен предреши изхода на мача.

Поредния си много резултатен мач направи Иван Алипиев, който с лекота наниза 32 точки за БУБА. Неговият тим навакса сериозно изоставане от първото полувреме със силна трета част, а в четвъртата удържа на опитите на ЦСКА да обърне мача отново в своя полза.

За победителите освен 32-те точки на Иван Алипиев, Владиян Аврамов добави 12, Марин Маринов – 10, а Лъчезар Везирски – 9.

За ЦСКА Анди Франсис направи нов отличен мач с 22 точки, Георги Кендеров въпреки здравословните си проблеми заби 19, а Ангел Димитров вкара 10 срещу бившия си тим.

Снимка: bgbasket.com

[sociallocker id=5830] Абонирайте се за канала ни в youtube , за да виждате първи всички нови видео репортажи! Благодарим! https://www.youtube.com/channel/UCet-oDsbGjmvlT8w4ZVxJtQ/ [/sociallocker]