Иртиш прекърши „драконите“ (СНИМКИ+ВИДЕО)

0
- -

„Дунав“ отстъпи с 0:1 на „Иртиш“ в първия мач между двата отбора от първия предварителен кръг на турнира „Лига Европа“. Срещата се игра на Централния стадион в Павлодар в днешния Международен ден на река Дунав.

Поради голямото разстояние, феновете от Русе нямаха възможност да подкрепят своите любимци в далечен Казахстан. С общите усилия на Община Русе, футболния клуб и „Нетуоркс България“ бе създадена фен зона с видео стена в Парка на младежта в града, където множество се събраха и съпреживяха заедно емоциите от завръщането на „Дунав“ в евротурнирите след 42 г. пауза.

„Драконите“ владееха повече топката в началото, но не успяха да намерят верния път към противниковата врата. Вместо това домакините откриха резултата. В 5-ата минута Игор Бугаев бе изведен срещу Станислав Антонов отдясно от Карлос Фонсека и отбеляза с точен диагонален удар за 1:0.

Дунавци постепенно изравниха играта и дори на няколко пъти имаха шанс да изравнят и резултата. В една от ситуациите Бирсент Карагарен проби отляво и стреля точно, но вратарят Давид Лориа спаси. До края на първата част домакините почти не излязоха от своята половина, а Мирослав Будинов и Диян Димов пропуснаха също да отбележат.

Първите няколко минути на втората част бяха равностойни, но след това отново „драконите“ поеха инициативата. С помощта на Васил Шопов Будинов измъкна топката от противников бранител в наказателното поле на „Иртиш“ и стреля, но Лориа спаси. Малко по-късно отново Димов стреля, но не намери целта.

Будинов уцели дори гредата при изпълнение на пряк свободен удар в 66-ата минута в близост до границата на наказателното поле на казахстанския тим.

До края „Дунав“ владееше инициативата, но до ново попадение не се стигна и русенският тим отстъпи с 0:1.
Реваншът е на 6 юли, четвъртък, от 20 ч. на Градския стадион в Русе.

Иртиш: 1. Давид Лория, 4. Александър Кислицин, 7. Аслан Дарабаев, 8. Родриго Антонио, 11. Исмаел Фофана, 19. Джа Джедже, 28. Дамир Даутов, 30. Стефан Живкович, 40. Карлос Фонсека, 72. Марио Машлач, 84. Игор Бугаев

Старши треньор: Димитър Димитров

Дунав: Станислав Антонов, Марио Петков, Михаил Милчев, Петър Патев, Христофор Хубчев, Диян Димов, Самир Аясс (67 мин. – Красимир Станоев), Бранимир Костадинов, Бирсент Карагарен (74 мин. – Юлиан Ненов), Васил Шопов (89 мин. – Димитър Георгиев), Мирослав Будинов

Старши треньор: Веселин Великов

СЪДИЯ: Арнолд Хънтър (Северна Ирландия)
СТАДИОН: „Централний“, Павлодар

Снимка: fcirtysh.kz