Каранга и близо 100 минути игра не бяха достатъчни на ЦСКА, Етър спря „армейския“ полет (ВИДЕО)

0
- -

Етър спря полета на ЦСКА. За първи път от 8 мача насам „армейците“ не успяха да стигнат до трите в Първа лига. Възпитаниците на Стамен Белчев на 2 пъти повеждаха, но „болярите“ стигнаха до 2:2.

В 22-ата минута Етър като по чудо не откри резултата. Иван Стоянов бе изведен сам срещу вратаря, но не успя да реализира, стреляйки неточно. След половин час игра Манолев центрира към Каранга, който с глава прониза намесилия се неубедително Христо Иванов. За нападателя на ЦСКА това бе 11-и гол в 11 мача. Домакините обаче отговориха светкавично и след 120 секунди изравниха. Бадара засече с глава центриране отдясно за 1:1.

В началото на втората част Каранга бе изведен сам срещу вратаря, но стреля в ръцете на вратаря. В 62-ата минута, обаче той се реваншира за пропуска си. Рубен Пинто центрира отлично към тарана, който на празна врата вкара за 1:2. В 85-ата минута Етър изравни. След центриране от корнер, Рубен Пинто засече топката с глава, но в собствената си врата – 2:2. В последната минута на редовното време реферът Валентин Железов подмина явен фаул пред наказателното поле на гостите. Александър Барт свали с две ръце противников футболист, но съдията подмина ситуацията. В 4-минутното продължение пък Иван Петков бе ударен в главата при единоборство с Лое, но реферът не отсъди фаул, което вбеси скамейката и феновете на Етър. Последва медицинска пауза, за да превържат главата на пострадалия, след което играта продължи. Така се стигна до 98-ата минута, когато Рубен Пинто стреля много добре с глава, но Христо Иванов някак успя да избие в корнер. След 99 минути игра път реферът свири край на мача – 2:2.