Китайската ера в Милан започна с инфарктно равенство срещу Интер в 97-ата минута (СНИМКИ+ВИДЕО)

0
- -

Ден след като премина в ръцете на китайски собственици, Милан стигна до крайно драматично равенство. Възпитаниците на Винченцо Монтела взеха точка от символичното си гостуване на градския съперник Интер, след като до 83-ата минута изоставаха с 0:2. Голове на Романьоли и Сапата в 97-ата минута, обаче оформиха крайното 2:2.

Срещата започна при невероятна атмосфера и страхотни хореографии от „Курва Суд“ и „Курва Норд“. След по-малко от 120 секунди игра, Милан имаше чудесна възможност да поведе. Удари на Деулофеу и Фернандес бяха избити, преди Бака със задна ножица да стреля над вратата. Изстрел на Сусо пък бе избит в корнер от вратаря. Деулофеу проби отдясно и стреля от малък ъгъл, но топката се отби в лявата греда. Отново той можеше да изведе Милан напред, но пропусна сам срещу Ханданович. В 36-ата минута Интер успя да поведе с първата си по-смислена атака. Галярдини изведе Кандрева, който без забавяне стреля от малък ъгъл над Донарума, пращайки топката в мрежата за 1:0. Само 60 секунди преди края на полувремето Интер нанесе втори удар по своя съпенрик. Иван Перешич проби отляво и центрира в наказателното поле, където Икарди наказа за втори път гостите.

В началото на втората част Куцка стреля със задна ножица, но в ръцете на Ханданович. Перишич пък можеше да даде класическо измерение на аванса на Интер, но пропусна. Деулофеу стреля опасно в долния ляв ъгъл, но Ханданович прояви класа и изби. Надеждите на Милан да стигнат поне до точка възкръснаха в 83-ата минута, когато Романьоли засече центриране в наказателното поле за 2:1. „Росонерите“ стигнаха до изравнително попадение по възможно най-инфарктния начин. В 7-ата минута на даденото продължение те получиха право да изпълнят корнер. След неговото изпълнение Сапата стреля от малък ъгъл със странична ножица, топката се отби в напречната греда и падна зад голлинията. Реферите зачетоха попадението и веднага след това прозвуча последният съдийски сигнал.

Снимки: twitter.com/acmilan