Левски би и без Люпко (ВИДЕО)

0
- -

Левски победи у дома Берое с 2:0 в мач от XI кръг на Първа професионална лига. „Сините“ бяха поставени под огромно напрежение, тъй като час преди началото на срещата стана ясно, че Люпко Петрович е подал своята оставка. Така домакините бяха водени срещу заралии от Асен Букарев. С успеха си днес, Левски ще продължи да бъде лидер и след срещите от този кръг.

В 4-ата минута Аниете центрира от корнер, Костадинов засече на близката греда, но не успя да намери очертанията на вратата. В 11-ата минута Левски като по чудо не откри. Аниете намери Прохазка по дясното

[sociallocker id=5830]

крило, като последният центрира в наказателното поле. Там Бабатунде Адениджи бе оставен непокрит, но от непосредствена близост изпрати с глава топката в аут. Минутка по-късно Нар получи в наказателното поле и стреля, но Макенджиев плонжира и улови. След тази ситуация Емил Гъргоров бе принудително заменен, след като по-рано бе получил контузия. В игра за гостите се появи Георги Божилов. В 18-ата минута Аниете нанесе опасен изстрел от далечно разстояние, но вратарят на гостите внимаваше и изби. Генев пък засече с глава центриране от ъглов, но високо над вратата. В 23-ата минута Сашо Александров проби отдясно и центрира в наказателното поле, където Адениджи засече с глава. Топката, обаче кацна на напречната греда и излезе в аут. Малко по-късно Краев стреля от наказателното поле, но Макенджиев улови. Първият удар към вратата на Левски бе в 33-ата минута. Негов автор стана Зехиров, но топката премина високо над напречната греда. Той направи и повторен опит при идентична ситуация, но този път стреля встрани от вратата. В 41-ата минута малшансът попречи на „сините“ да поведат. Прохазка стреля мощно от фаул, Макендиев не успя да улови и топката попадна у Димитър Пиргов в непосредствена близост до голлинията. Ударът на последния, обаче срещна дясната греда.

Втората част започна с равностойна игра. Двата тима водиха битка основно в центъра на терена, като опасности липсваха и пред двете врати. В 64-ата минута Левски, обаче успя да поведе. Охене извърши нарушение на дъгата на наказателното поле. Свободният удар бе изпълнен по чудесен начин от Антонио Аниете, който не остави никакъв шанс на Макенджиев за 1:0. Малко по-късно испанецът можеше и да удвои, но този път вратарят на Берое улови. Венцислав Василев опита с глава да изравни, но топката бе насочена право в ръцете на Йоргачевич. Радослав Кирилов пък проби чудесно през няколко „сини“ защитника, но стреля неточно. В 81-ата минута, обаче Георги Костадинов предопредели крайния изход от мача. Аниете центрира от корнер, Пиргов отклони с глава, а Мечката също с глава от близко разстояние прати топката за втори път в мрежата на Макенджиев.

Състав на Левски: 29. Боян Йоргачевич, 14. Веселин Минев, 25. Александър Ем. Александров, 44. В. Генев (56′ – 23. Симон Сандберг), 3. Димитър Пиргов, 70. Георги Костадинов, 7. Франсис Нар, 15. Роман Прохазка, 20. Антонио Аниете (84′ – 11. Хеан Деза), 12. Божидар Краев, 17. Бабатунде Адениджи (78′ – 27. Мехди Бурабия)

Резерви: 21. Иван Чворович, 23. Симон Сандберг, 2. Сърджан Лукин, 4. Мики Орачев, 27. Мехди Бурабия, 8. Де Нойер, 11. Хеан Деза

Състав на Берое: 22. Благой Макенджиев, 3. Карлос Охене – ж.к., 6. Иво Иванов, 11. Неманя Милисавлиевич (83′ – 7. Александър Колев), 15. Георги Динков, 18. Атанас Зехиров, 21. Венцислав Василев – ж.к., 23. Борислав Цонев – ж.к. (66′ – 9. Радослав Кирилов), 28. Веселин Пенев, 30. Жуниор Мапуку, 32. Емил Гъргоров (13′ – 14. Георги Божилов)

Резерви: 1. Михаил Михайлов, 7. Александър Колев, 8. Васил Панайотов, 9. Радослав Кирилов, 13. Емин Ахмед, 14. Георги Божилов, 24. Христофор Хубчев